Header Ads

Kadınlar Görme Engelli ve Meme Kanseri Olan Tutuklu Hediye Aksoy İçin Eylemdeydi

Demokratik Özgür Kadın Hareketi , Hediye Aksoy ve tüm hasta tutukluların özgürlüklerine kavuşması için Taksim Meydanı’nda oturmaya devam etti.

Hediye Aksoy’un resimlerinin taşındığı eylemde kadınlar adına konuşan Ayşe Güney, herkesi Aksoy’un durumu hakkında düşünmeye davet etti.

Güney, “İki gözü kör bir kadını üstelik kanser hastasıyken cezaevinde tutmaya devam etmek, ameliyat edip cezaevine geri getirmek, radyoterapi ve kemoterapiyi cezaevi koşullarında, ring arabalarında getirip götürerek devam ettirmek nedir? Bu, insanım diyenin tahammül edebileceği bir olay mıdır?” diye sordu.

Aksoy’un tanımadığı, görmediği ellere yanında tanıdığı kimse yokken kendini bırakmasının zorluğuna değinen Güney, Hediye ‘nin sağlığı hakkında bilgili karar alma olanağından yoksun olduğunu söyledi. Aksoy'un ikinci bir doktora danışamadığını, doktorlar tarafından hasta değil tutuklu göründüğünü belirten Güney, doktorların "suç işleyip girmeseydi hapse, bize mi sordu suç işlerken" demeye getirdiklerini ifade etti.

Yaşananların en saf haliyle zulüm olduğunu açıklayan Ayşe Güney, “Zulüm ne zaman bu kadar sıradanlaştı? Zalim ne zaman bu kadar gündelik hayatımızın bu kadar olağan parçası oldu?” dedi.

Demokratik Özgür Kadın Hareketi, Hediye Aksoy ve tüm hasta tutukluların seslerini dışarı taşımak için eylemlere devam edeceklerini dile getirdiler.

haber: etha

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.