Header Ads

Tek Gıda-İş Sendikası'nın İşten Attığı Uğur Doğan Sendika Önünde Eylemde

Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezi'nde çalışırken işten atılan ve 50 günü aşkın zamandır Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkez binası önünde hak ve hukuk mücadelesi veren Uğur Doğan, oturma eylemine sendika önünde kurduğu çadırla devam ediyor.

Ailesinin de katıldığı basın açıklamasında, "Kendi işçisi işten atan, hak ve hukukunu çiğneyen, kazanılmış haklarını gasp eden bir sendika işçi sınıfının hakkını savunabilir mi?" diye soran Doğan, sendikanın başkanı Mustafa Türkel ve yönetim kurulu tarafından 27.05.2009 tarihinde işten atıldığını ifade etti.


İş mahkemesinin işe dönme kararı verdiğini ve yargıtayın da 30.03.2011 tarihli kararıyla bunu onadığını aktaran Doğan, işbaşı yapmak için işyeri olan sendika genel merkezine gittiğinde kapıda karşılaştığı sendika başkanı Türkel'in kendisine hakaretler ettiğini, korumalarının ise kendisini zorla dışarı attığını dile getirdi.

18 yıldan beri santral görevlisi olarak sendikada çalışan, yüzde 70 iş göremez raporu olan Doğan, direnişini 'Sendika önünde eylem yapıyor' diyerek mücadelesini görmezden gelenlere, "Çifte standartlı olmayın! Sendika bürokrasisine yaslanmayın! İşçi sınıfına güvenin, sendikalar işçilerindir" diye seslendi.

haber: etha

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.