Header Ads

Aydınlık Gazetesi'nin Sahibi Mehmet Sabuncu'nun Evinde Arama Yapılıyor

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri "Ergenekon" operasyonu kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi Mehmet Sabuncu'nun Ataşehir'deki evinde arama yapıyor.

Aydınlık Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bozkurt, gazetenin sahibi ve genel müdürü Mehmet Sabuncu'nun evinde yapılan aramayla ilgili olarak bir açıklama yaptı.  Bozkurt açıklamasında 'Mehmet Sabuncu'nun evinde yapılan aramanın gerekçesi "Ergenekon terör örgütüne üyelik". Mehmet Sabuncu'nun bugün yapılan 'Devrimci Karargah operasyonu' kapsamında evinin arandığını doğru değildir. Sabuncu'nun evi Ergenekon kapsamında aranmaktadır.  Sabuncu aramanın ardından gözaltına alınarak, ifadesi alınmak üzere emniyete götürülecek.  Bu, Aydınlık gazetesine 3 ay içinde 2. baskın. Ağustos ayında yapılan baskında Aydınlık'ın tirajı aylık 45 bin ortalamaya sahipti. Bugün ise 60 bin. ' dedi.

Sabuncu'nun evinin önüne gelen İşçi Partisi (İP) İstanbul İl Başkanı Bilge Kuruca da operasyona tepki gösterdi. Kuruca ''Bütün bu saldırılar bizi durduramayacak'' dedi.

Mehmet Sabuncu'nun yanı sıra bir emekli savcı ve bir emekli askerin de gözaltında olduğu öne sürüldü.

ANTALYA'DA DA GÖZALTI
Bu arada, soruşturma kapsamında Antalya'daki bir lisede güvenlik görevlisi olarak çalışan 26 yaşındaki T.T. de gözaltına alındı. Zanlı, havayoluyla İstanbul'a gönderildi.

haber: ajanslar

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.