Header Ads

Abdullah Öcalan: 21 Mart'ta Tarihi Bir Çağrı YapacağımAbdullah Öcalan ile görüşmek için İmralı'ya giden BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan döndü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın mesajını aktardı.

Demirtaş, Öcalan'ın 21 Mart'ta tarih bir çağrı yapacağını söylediğini anlattı.

Demirtaş, Öcalan'ın mesajını şu sözlerle aktardı:
"Mevcut çözüm süreci olumlu anlamda ilerleyerek devam ediyor. Hedefimiz tüm Türkiye'nin demokratikleşmesidir. Çabalarımız da bunun içindir.

Bu amaca hizmet edecek çerçevede 21 Mart Newroz kutlamasında bir çağrı yapmak üzere hazırlıklarımı sürdürüyorum. Hazırlayacağım bildiri tarihi nitelikte bir çağrı olacaktır.

Bu çağrı çözümün askeri ve siyasi bütün ayaklarına dair doyurucu bilgiler içeriyor olacaktır. Silah meselesini de hızla ve zaman kaybetmeden, bir tek can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum.

Bütün bunların pratikleşmesi için yüce bir iradeyi temsil eden parlamentonun ve siyasi partilerin sunacağı desteği çok değerli buluyorum.

Geri çekilmenin hızla gerçekleşmesi ve barışın kalıcı hale gelmesi için ümit ediyorum ki parlamento da aynı hızla üzerine düşen tarihi misyonun gereğini yapacaktır.

Süreç ilerledikçe kamuoyunu kendi adıma daha detaylı bir şekilde bilgilendirebilmeyi umuyor; herkese bir kez daha selam ve sevgilerimi iletiyorum."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.