Header Ads

Ankara Dikmen Vadisi'ne Yıkım İçin Gelen Şirket Protestocu Halka Pompalı Tüfekle SaldırdıAnkara Dikmen Vadisi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yıkım ihalesini alan taşeron şirketin sopalı-silahlı adamları Vadi halkına saldırdı. Vadi halkı üzerine pompalı tüfekle ateş açılmasına karşın saldırıyı püskürterek, şirketi bir kez daha vadiden kovdu.

Sendika.org'un haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Dikmen Vadisi’ndeki yıkım ihalesini mafya tipi örgütlenen taşeron şirketlere devretmesinin ardından Vadi hakına ikinci saldırı gerçekleşti.

İhaleyi ilk alan taşeron şirketin kovulmasının ardından açılan yeni ihale ile birlikte bir başka taşeron şirket, Vadi halkının evlerini yıkma işini üstlenmişti. İkinci şirket, sabah saatlerinde Dikmen Vadisi 5. etabın çıkışına gelerek sopalarla beklemeye başladı. Şirketin tehditleri karşında günlerdir saldırı bekleyen Vadi halkı da erken saatlerden itibaren barikatlarını kurarak bekleyişe geçti.

Saat 13.00 sularında sayıları 60′ı bulan şirket elemanı, sopalar ve kepçe eşliğinde saldırıya geçti. Barınma hakkına sahip çıkan Vadililere taşlarla saldıran şirket elemanlarına, halk kurulan barikatların ardından ve bölgedeki tepelik alanlardan taşlarla karşılık verdi.Şirket tüfekle saldırdı, halk saldırıyı püskürttü
Şirket elemanları ile Vadi halkı yaklaşık 30 metrelik mesafedeyken, pompalı tüfekler ortaya çıktı. Şirket elemanları bir anda pompalı tüfeklerle Vadi halkına hedef gözeterek ateş açtı. Silahlı saldırılara karşın geri çekilmeyen Vadililer, saldırganları püskürttü.

Saldırganlar, yanlarında getirdikleri kepçeyi de çatışma bölgesinde bırakıp kaçtı. Vadi halkı, evlerinin yıkımında kullanılmak istenen kepçeyi kullanılmaz hale getirdi.


"Biz tabutları hazırladık"
Bir süre barikatlarda bekleyen Vadi halkı daha sonra Barınma Hakkı Bürosu’na doğru geçti. Barınma Hakkı Bürosu’nda Vadi halkı adına konuşan Tarık Çalışkan, direnişe katılan ve destek veren herkese teşekkür etti. Çalışkan, daha önce sıkça tekrarladıkları bir sözü hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı, “Ey Gökçek, biz tabutları hazırladık, bekliyoruz. Ama o tabutlara kimin gireceği belli olmaz.”

Saldırı sırasında şirket elemanlarının attığı bir taş göğsüne isabet eden Vadili bir vatandaş, arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.