Header Ads

Başbakan Erdoğan: CHP Rakıyı Sulu İçiyorBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Tam Gün yasası
14 Mart Tıp Bayramı kapsamında düzenlenen törene de maalesef katılamadım. Bu vesile ile tüm tıp çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyorum. Üniversite hocalarımızı çok yakından etkileyen bir projeyi buradan aktarmak istiyorum. Tam Gün sistemini 2 yıldır sürdürüyoruz. Süreç içinde çıkan ihtiyaçları tespit ettik ve bu aksamaları ortadan kaldırmak için adım attık atıyoruz. Yapacağımız yasal bir düzenleme ile üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde hizmet vermelerinin önünü açan bir düzenleme yapıyoruz. Mesai sonrası hizmet alan hasta ödediği paranın bir kısmı doktorumuza bir kısmı da hastane bütçesine aktarılacak.

Kerbela’dan ders çıkarılması gerekirken, yüzyıllar boyunca bu acı tekrar tekrar yaşandı. Sadece son 35-35 yılda Hama’da, Halepçe’de arkasında binlerce masum beden bırakan büyük katliamlara şahit olduk.
Bu katliamlar BM başta olmak üzere uluslararası çevrelerin ilgisini cezbetmedi. 15 Mart’ta Suriye’deki olaylar 2’nci yılını doldurdu. 70 binden fala insan 2 yılda öldü.

280 bin civarında ülkemizde olmak üzere yaklaşık 1 milyon kişi komşu ülkelere sığındı. 2 milyondan fazla kişi evlerinden oldu.

Türkiye, Suriye’de yaşanan olaylarda en küçük bir dahli olmayan, bu olayların çıkmaması için samimi şekilde sarf eden bir ülke olmuştur ancak bir devletin, rejimin elindeki tüm ağır silahları halkına çevirmesi karşısında biz sessiz kalamazdık.

Düşmanca faaliyette bulunan birine geçmişin hatırına diye sessiz kalamayız.

CHP bizi dış politikada eksen değiştirmekle itham ediyordu. Bugün aynı CHP zalimliği tüm dünya tarafından tescillenmiş gayri meşru bir rejimin kapısından ayrılmaz oldu. Ayda bir CHP heyeti Suriye’ye gidiyor, Suriye’nin eli kanlı diktatörüyle poz veriyor.
CHP bu kanlı diktatörle sürekli fotoğraf çektiriyor ama bir taraftan da Akçakale’deki şehitlerimizin evine gidiyor. Orayı ziyaret ediyorsun sonra da oraya bomba attıran adama ziyaret tertip ediyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Rakıyı sulu içiyorlar
Atatürk'ün kurdugu partiyiz diyorlar. CHP düşmanımın düşmanı dostumdur politikasını yürütüyor. CHP içinde öyleleri var ki düşman sizi AK Parti'den kurtaracğız deseler inanın onların boynuna sarılır.

Sayın Kılıçdaroğlu, ne içtiklerini söylemiş meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Ben Rizeliyim, siz böyle içtikçe Rize'nin tulumuna gayda dersiniz.

Bütün provakasyonlara rağmen hiçbir fitne girişimine fırsat vermeden kardeşliğini sürdürüyor. Mardin'de nasıl karşılanıyorsak Kayseri'de aynı şekilde karşılaşıyoruz. CHP'nin MHP'nin BDP'nin böyle bir sorumluluğu yok. Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde AK Parti gönüllüler hareketi var.

MHP'ye bütün bu sorunlardan hiçbir şey fayda getirmez. Şu ülkeden terör meselesini siyasi kürtçülük meselesini çekip alsanız MHP'den geriye ne kalır? Ekonomi, dış politika yok. Ne kadar iyi biliyorsak MHP de o kadar iyi biliyor Terör meselesini bitmemesi için elinden ne geliyorsa yapıyor. Sürekli bölünmeden parçalanmaktan bahsediyorlar. 10 yıllardır aynı nakaratı söylüyorlar.

Türkiye CHP ve MHP'nin tasavvurundaki kadar küçük değil.

Dersim'e bak
Kılıçdaroğlu, sızdırılan İmralı tutanakları için tarihin en utanç verici belgesi olduğunu iddia ediyor. Belgeyle iddiayı hala öğrenemedi. Utanç verici belgelerini görmek istilorsan ben sana Dersim'in belgelerini gösteririm. Sen asılan Adnan menderes ve arkadaşlarına bak. 28 şubat'a bak. senin arkadaşlarının diktarörlerle çektirdiğin fotoğraflara bak.

Bahçeli'ye cevap
Biz sırtımızda yumurta küfesi taşıyoruz. 76 milyonun hassasiyetiyle yürüyoruz. Defalarca söyledim. Asla pazarlık içinde değiliz. Olmadık olmayız Taviz geri adım söz konusu değil. Sayın bahçeli, şehitlerimizin konumunu bizim anlayabileceğimiz kadar senin kratın yoktur. Ağır hakaretlerle kendine haklılık çıkarmaya çalışma. Bu milet seni de bilir beni de bilir. Bu ülkeyi nasıl çökerttiğiri bu millet bilir. Bizi delikli kuruşa muhtaç ettiğinizi millet bilir.

Fite peşinde koşanlaar kan tacirlerine karşı mücadele veriyoruz. CHP, MHP, BDP ve savaş baronlarına rağmen milletimizle birlikte bu meseleyi inşallah çözeğiz ben buna inanıyorum.

Bu milletin bilsi ki onlardan gizlediğimiz bir şey yok. Sürecin hassasiyeti nedeniyle az konuşuyor olabiliriz. Ne yapıyorsak millet için bu adımları atıyoruz.

Baldıran zehiri
Baldıran zehiri de olsa içeceği ama bu meseleyi çözeceğiz. Allah'ın izniyle siyasi Kürtçülük meselesini gündemden çıkarmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

(ajanslar)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.