Header Ads

Gazetelerde Bugün (2 Mart 2013)CUMHURİYET

İçeriğini bıraktılar köstebek arıyorlar

Kürt sorununa çözümden çok anayasa ve başkanlık pazarlığı yapıldığını ortaya çıkaran tutanağın basına sızması hükümet kanadında rahatsızlık yaratırken iktidara yakın medya “köstebek” peşine düştü. Haberi yazan Durukan’ın, BDP’li Altan Tan’ın Meclis’teki odasına giriş çıkışının Meclis kamera kayıtlarıyla belirlendiği ileri sürüldü. Gazetecilerin izlenmesine tepki gösteren Parlamento Muhabirleri Derneği, TBMM Başkanlığı’ndan olayın doğru olup olmadığına ilişkin bilgi istedi.

BİRGÜN

Tezkere budalası

1 Mart 2003'te Irak tezkeresinin reddedilmesinin üzerinden 10 yıl geçmesine karşın AKP Hükümeti gizli tutanakları açmadı. Ertuğrul Yalçınbayrı'ın ilginç iddiası: AKP tezekere reddedilince dönemin Cumhurbaşkanı Sezer'den yardım istedi.

RADİKAL

Koruyamayan polise ceza

Kadına karşı şiddette çok eleştirilen Emniyet, bir ilke imza attı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, öldürülen Ferdane Çöl'ü korumakla görevli polise maaş kesme ve terfi durdurma cezası verdi. Kocanın yargılanması da sürüyor.

YURT

Mektuplar da açıklansın

SOL

Zenginler uçuyor milyonlar bakıyor

EVRENSEL

İnşaat harcında çocuk kanı

TARAF

Hasta mahkum için ölüm yasası

GÜNDEM

Çözümü asla zora sokmayız

AYDINLIK

Kürtleri Ortadoğu'da savaşa sürüyorlar


HÜRRİYET

Vefa

ABD, büyükelçiliğe saldırıda ölen Türk korumayı böyle andı.


MİLLİYET

Esad rejiminin meşrutiyeti yok

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, kendi halkını katleden Esad'ın artık meşruiyetinin kalmadığını belirterek ''Bundan sonra yapacağı seçimlerin de önemi yok'' dedi.

VATAN

Kandil'e 'Barış' Harekatı

Kandil'e düzenlenen son hava harekatı, PKK içinde bazı grupların barış sürecini sabote girişimine karşı yapılmış.

AKŞAM

Süreç etkilenmez

Türkiye, İmralı'da Öcalan, BDP'li 3 vekil ve 1 MİT görevlisinin olduğu odadan sızan konuşmayı tartışıyor. Hükümetin tepki gösterdiği, BDP'nin 'Bizden çıkmadı' dediği notların, hassas sürece etkisini kamuoyu araştırma şirketi yöneticileri değerlendirdi.

SÖZCÜ

Tayyip başkan olacak Apo serbest kalacak!

Sızdırılan zabıtlar şunu söylüyor: Başkanlık için Meclis'ten destek bulamayan Erdoğan, Kürtlere yanaştı. Onlar kazanacak, Türkiye kaybedecek...

HABERTÜRK

Ayan beyan organ mafyası

Babasının tedavisi için böbreğini sattı, Ankara'nın göbeğindeki hastanede organı verdi, 30 bin yerine 7 bin lira alınca davacı oldu.

SABAH

Polise 'Kadını niye korumadın' cezası

Kadın cinayetlerinde ilk kez bir polis memuruna, koruma görevini yerine getirmediği için maaş ve terfi cezası verildi.

POSTA

Hayat bana zordu ama güzeldi hakkınızı helal edin

15 Kasım'da İstanbul Memorial Hastanesi'nde by-pass ameliyatı geçiren arabesk müziğin Müslüm Baba'sı 59 yaşındaki Müslüm Gürses 120 gündür yoğun bakımdaydı.

YENİ ŞAFAK

BDP'yi kimse muhatap almıyor

İmralı notlarının medyaya sızması BDP'ye olan güveni sarstı. İki gün boyunca görüşmeyi reddeden Kandil yönetimi, KYB'nin baskısıyla dün akşam Sengeser kasabasında buluşmaya ikna oldu. Barzani ise Bdp'ye randevu vermedi.

ZAMAN

Bir insan kaçakçısından itiraflar

Ege ve Akdeniz’de 40 yıldır balıkçılık yapan Ali Reis, 1998’de Avrupa’ya kaçak yollardan insan götüren şebekenin tam ortasında bulmuş kendini. 6 yıl sonra ise tövbe ederek yeniden balıkçılığa dönmüş. İzmir’in şirin bir sahil kasabasında, küçük bir balıkçı kahvesinde buluşuyoruz Ali Kaptan’la. Bu işi, insan kaçakçılığının en yaygın olduğu Ege kıyılarında yapan reisin itirafları, sahillerimizde ve sınırlardaki ölüm yolculuklarına ışık tutuyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.