Header Ads

Gazetelerde Bugün (28 Mart 2013)


CUMHURİYET

Yeni hayali eyalet sistemi

Muhalefetin Büyükşehir Belediye Yasası’nı bilmeden eleştirdiğini belirten Başbakan Erdoğan “Getirilen bir eyalet sistemi yok ortada. Ama güçlü devletler bunlardan korkmaz. Osmanlı’da bir güçlü devlet olarak eyalet sistemi vardı” dedi. 2023’te Türkiye’nin çok güçlü bir devlet haline geleceğini ileri süren Erdoğan “O zaman eyalet sistemini tartışabiliriz” mesajını verdi.


BİRGÜN

Bak postacı yürüyor

PTT'yi Anonim Şirket yapacak kanun tasarısı dün Meclis gündemine taşındı. Yasa ile 37 bin çalışan güvencesizleştirilmek istenirken PTT işçileri ülke genelinde greve gitti. İstanbul ve İzmir'de de büyük yürüyüşler düzenlendi.

YURT

Tertibin Utah'taki merkezini bulduk

SOL

Sünni ekseninde Alevilere yer yok

EVRENSEL

Roboski'nin elleri AKP'nin yakasında

GÜNDEM

Barışa güvence verin

TARAF

Brakisefal Türkleri

AYDINLIK

Casus belli


HÜRRİYET

Ya al ya bırak

Türkiye, AB'ye net bir teklifle gidiyor: Ya Gümrük Birliği'nde kalalım vize ve ürünlerimize kota kalksın ya da Gümrük Birliği'nden çıkıp serbest ticaret anlaşması yapalım.

MİLLİYET

Turistik izinli rezidansa 'dur'

Paha biçilmez arazilerde aldıkları otel izniyle milyon dolarlık evler yapan müteahhitlere bakanlık geçit vermedi. Lüks rezidansların satışı durdu.

VATAN

2023'te Başbakan olsam düşünürdüm...

Erdoğan, partisinin Akdeniz bölgesi milletvekillerine süreci anlattığı toplantıda "Eyalet sistemi, güçlü, milli geliri yüksek devlette sorun olmaz" dedi, 2023'ü işaret etti.

RADİKAL

'Elimizi çabuk tutmalıyız'

PKK'nın Avrupa kanadı yöneticilerinden Zübeyir Aydar, sadece çekilmenin değil, tüm sürecin kasımdan önce tamamlanması gerektiğini belirtti.

AKŞAM

'Bölünmeyelim' diye risk aldık

AK Parti'nin 2 numarasından İmralı-Ankara-Kandil üçgenindeki başdöndürücü trafiğin perde arkası... Kamuoyuna yansımamış anketlerdeki 'korkutucu' sonucu Akşam'a anlatan Mehmet Ali Şahin, 'Ya çözüm ya bölünme riski' dedi.

SÖZCÜ

To be or not to be

İşte sahneye konulan son Hamlet oyunu... Yazan Amerika ve İsrail... Başrollerde ise Tayyip ve teröristbaşı Apo var...

HABERTÜRK

Gelin iki devletli çözümü konuşalım

Kıbrıs'ta Rumlar, adanın gaz rezervlerini sahiplenen yasa çıkardı, Ankara rest çekti: "Kaynaklar seninse iki devletli çözümü konuşuruz".

SABAH

Balyozcu paşaya babalık cezası

İki yıldır cezaevinde tutuklu olan emekli Tümg. Durusoy'a eşini hamile bıraktığı ortaya çıkınca, hücre cezası verildi.

POSTA

Aslı ve Nevin yoktu!

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu, 2020 Olimpiyat Oyunları'na Tokyo ve Madrid ile birlikte aday olan İstanbul'da 4 gün inceleme yaptı.

YENİ ŞAFAK

Avro paniği

AB'nin mevduata vergi getiren kurtarma paketi nedeniyle bankalar kapatılınca parasız kalan Rumlar, çareyi KKTC'de buldu. G.Kıbrıslılar kredi kartıyla Avro almak için Kuzey'e akın etti.

ZAMAN

Yeniden yapılanma olmazsa çöküş sürer

A Milli Futbol Takımı, Macaristan ile 1-1 berabere kalarak 2014 Dünya Kupası finallerini zora soktu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.