Header Ads

Gazetelerde Bugün (31 Mart 2013)


CUMHURİYET

Yoksula yardım yoksulun cebinden

İhalesiz ve pahalı Sayıştay’ın Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’nun faaliyetlerine ilişkin raporu kömür alımlarındaki rantı ortaya koydu. Rapora göre yasa hükümleri yok sayılarak ruhsatlı sahalarda üretilmeyen ve hiçbir menşe araştırması yapılmayan binlerce ton kömür ihalesiz satın alındı. Kömürler için TKİ’nin yerinde teslim maliyetinden tam yüzde 46 yüksek fiyat ödendi. Raporda, 4 firmanın yaptığı alım satımlar eleştirildi.


BİRGÜN

Depremzedenin çiğnenen onuru

Van depreminin ardından hamile eşi ve beş çocuğuyla birlikte kış ortasında yazlık çadırda yaşamaya mahkum edilen İbrahim Cengiz, boş duran bir prefabrik eve yerleştiği için hırsızlıkla suçlandı.


YURT

13 bin başvuru

SOL

AKP'nin 2023 vizyonu memuru erken vurdu

EVRENSEL

Devletin vicdanı yüzde yüz engelli

GÜNDEM

Sürecin anahtarı teminat

TARAF

Bin yıl değil on iki yıl sürmüş

HÜRRİYET

O bebeğin hikayesi

Balyoz davasında 16 yıl hapis alan Emekli Tümgeneral Rıfkı Durusoy cezaevinde evlendiği eşi Melike Durusoy'un hamileliği için konuştu

MİLLİYET

Akil adamlar sahaya çıkıyor

Başbakan akil adamlar için isim havuzunun ortaya çıkarıldığını, belirlenen kişilerin 7'li gruplar halinde çalışarak toplumsal algıyı hazırlayacaklarını söyledi.

VATAN

Artık sözün bittiği yerdeyiz

Afyon cephanelik patlamasının iddianamesi kazaya neden olan ihmaller zincirini tek tek ortaya koydu. Şehit aileleri böyle isyan etti.

RADİKAL

Belediyeye rağmen üçe katladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ali Ağaoğlu'nun 74 bin metrekarelik arazisine belediyenin itirazına rağmen üç kat inşaat izni veren değişikliği onayladı.

AKŞAM

Varsayın insanlık ölmüş

Terör mağdurlarına bürokrat darbesi... Güngören saldırısında yakınlarını kaybeden aileler, 'sivil şehitlik' için Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Demirtaş'la görüştü. Aldıkları yanıt, acılarını daha da büyüttü: Olayı, trafik kazası gibi düşünün. Araç kaza yapabiliyor. Bunu da öyle düşünün.

SÖZCÜ

Al sana gavur İzmir!

Türk Bayrağı'nın altında namazını kılan İzmirli, Türklüğe ve dinine ne kadar bağlı olduğunu gösterdi.

HABERTÜRK

KPSS'de hırsızlık belgelendi

Bilirkişi: ÖSYM çalışanlarının hesaplarına 150 bin ile 1.5 milyon lira arası para aktarıldı.

SABAH

Esad'ın yeni piyonu DHKP-C

Yunanistan'dan kopan taşeron terör örgütü Suriye'nin Lazkiye kendtinde, Esad ordusunun her türlü desteği verdiği askeri üsse yerleşti.

POSTA

Memleket meseleleri

Türkiye'de dün yaşananlar ülkenin en önemli gündem maddelerinin ne olduğunu ortaya çıkarır nitelikteydi: 1- Din 2- Terör 3- İşsizlik

YENİ ŞAFAK

Biz Yaptık

Başarılarıyla Türkiye'nin adını dünyaya duyuran bilim adamlarımız, bir kez daha tarihe geçti. Hacettepe Üniversitesi'nden araştırmacılar modern tıbbın çaresiz kaldığı migrenin nedenini buldu. Uludağ Üniversitesi profesörleri ise kanseri yenen ilaç geliştirdi.

ZAMAN

Siber tehdit, millî güvenlik meselesi oluyor

Güvenli internet kullanımından yerli ürün geliştirmeye kadar birçok konuda önlem alınması amacıyla acil eylem planı hazırlandı. Ulaştırma Bakanlığı’nın, MİT, TÜBİTAK ve Türk Silahlı Kuvvetleri’yle birlikte hazırladığı 29 maddelik plan kapsamında siber güvenlik, millî güvenliğin parçası haline getirilecek.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.