Header Ads

Gazetelerde Bugün (4 Mart 2013)CUMHURİYET

Af gündemde mi?

Bir genel af olmayacağını birçok kez söylediğini anımsatan Başbakan Erdoğan, '' Bir insanı öldürenin, af yetkisini 'ben kendimde bulamam' dedim. Devlet ancak kendisine karşı işlenen suçlarda bu tür af yetkilerini kullanabilir'' diye konuştu.

BİRGÜN

Bu kötü yazıya 'kader' diyorlar

Atatürk Havalimanı Apronu'nda uçak ile bir aracın arasına sıkışan HABOM teknisyeni yaşamını yitirdi. Dün açıklanan iş güvenliği raporuna göre yılın ilk ayında 118 kişi iş cinayetine kurban gitti.

YURT

Şüpheli ölüm!

SOL

Bu da AKP'li bakanın ikna odası

EVRENSEL

Sendikalar Kürt sorununda cesur olmalı

GÜNDEM

Kadın kırımına isyan

TARAF

TSK'nın namaz eylem planı

AYDINLIK

Silah arkadaşları için yürüdüler


HÜRRİYET

Emar çektik rant çıktı

Hürriyet'in gündeme getirdiği MR skandalının perde arkasını, ünlü fizik tedavi uzmanı Dr. Eser Alptekin anlattı: ''İnanılmaz ticari ilişkiler var. Normalin 10 katı para alıp rant sağlıyorlar.

MİLLİYET

Listede 104 suikastçı

DHKP-C'ye yönelik çalışmasının sonunda bir liste hazırlayan MİT eylem hazırlığındaki kişileri isim ve fotoğraflarıyla Emniyet'e bildirdi.

VATAN

O ben olabilirdim

Türkiye'nin 8 başarılı ve ünlü kadını, 8 Mart için bir araya geldi. 'O ben olabilirdim' diyerek şiddet kurbanı 8 kadının hayat hikayesini canlandırdı.

RADİKAL

En 'Baba' acı!

Hayatı acı doluydu. İlkokuldan sonra çalışmaya başladı. Terzi ve ayakkabı tamircisinde çıraklık yaparken, çay bahçelerinde şarkı söyledi. Anne acısı çekti, katil öz babasıydı.

AKŞAM

Uludere sızmasın

14 ay önce Uludere'de 34 sivilin hayatını kaybettiği olayla ilgili TBMM komisyonu'nun hazırladığı rapor bu haftanın gündemi olacak. Meclis, sızıntıya karşı önlem aldı: Rapor çarşamba günü komisyonda okunacak ama dışarı çıkmasın diye vekillere dağıtılmayacak.

SÖZCÜ

Şimdi küstahça konuşan Apo, ilk 'çekil' emrini Necati Özgen Paşa'dan 14 yıl önce 'Esas duruşta' almıştı...

HABERTÜRK

Adli tıp inadı sımırları aştı

Yargıtay öyle istedi: 7 yıl önce Alanya'da tecavüze uğrayan kadın turistin ''Ruh sağlığı bozulmuş mu?'' diye Norveç'e sorulacak

SABAH

Omerta'nın zırhı delindi

İskenderun'da, konuşanın infaz edildiği mafya yasası Omerta bitirildi; diller çözüldü, çeteler çökertildi, huzur geldi.

POSTA

Hakkını helal et elveda usta

15 Kasım 2012'de by-pass olduktan sonra karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan arabeskin 'Baba'sı Müslüm Gürses 3.5 aydır devam eden yaşam mücadelesini dün sabah kaybetti. Ölüm haberi üzerine hastaneye ve Bakırköy'deki evinin önüne akın eden hayranları Müslüm
Baba'ya en ünlü şarkılarından biri olan 'Usta'nın şu sözleriyle veda etti: ''Hakkını helal et elveda usta...''

YENİ ŞAFAK

Peki bu ırkçılık değil mi

Başbakan Erdoğan'ın ''siyonizm de faşizm gibi bir insanlık suçu'' sözleri üzerine dünyayı ayağa kaldıran İsrail, bazı hatlarda Yahudilerin bindiği otobüslere Filistinlilerin binmesini yasakladı.

ZAMAN

Bu çılgınlığa izin vermeyiz

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, alınan kredilerin tüketime harcanmasının endişe verici sonuçlara yol açacağı uyarısında bulundu ve tüketim konusunda ölçülü olunması gerektiğini söyledi. Babacan, banka kredilerini tüketimden ziyade ticaret, yatırım ve konuta yönlendirmek için tedbirler aldıklarını belirtti.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.