Header Ads

Kemal Kılıçdaroğlu: Tüm Darbelerde Direndiniz AKP Darbesinde de Direnin


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İmralı süreci ve Erdoğan'ın ''batsın bu gazeteciliğiniz'' lafına ağır eleştirilerde bulundu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Dün İstanbul'da Başbakan'a bir çağrıda bulundum. Konuş dedim. Başbakan Erdoğan ben konuşmayacağım diyor ve ben konuşmayacaksam kimse konuşmayacak diyor. Kim konuşacak? Öcalan konuşacak...

Başbakan da konuşşun ama ısrarla konuşmayacağım diyor. Diyor ki ben size bilgi vermeyeceğim ama siz bana güvenin diyor. Recep Tayyip Erdoğan biz sana güvenmiyoruz. Çünkü senin sicilin bozuk. Çünkü biz sana görüşüyorsun dedik. Sen kalktın bizi şerefsizlikle suçladın"

"AKP darbesine direnin"

''Gazetecilerin işlerine son verin diyorlar. Tüm gazeteci arkadaşlarıma sesleniyorum. Tüm darbelerde direndiniz AKP darbesinde de direnin. Yürekli olun ve direnmeye devam edin. Bize soruyorlar siz kimden yanasınız. Biz vatanına sahip çıkan kadınlardan yanayız.''

2B için gelen köylülerle toplantı yaptı 

Kılıçdaroğlu toplantıda 2B arazileriyle ilgili konuşmak üzere Antalya'dan gelen köylüler için de konuştu. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Toprağı ekeriz, biçeriz ürünlerini alırız, alın teri dökeriz ve kimsenin kimseye ihtiyacı olmaz toprağı doğru şekilde işlersek. Yurt dışından ithal edilen ürünlerin son 10 yılda fiyatı tam tamına 110 milyar dolar... Son 10 yılda 3 milyon hektar arazi ekilmedi. Türkiye'de her şey güllük gülistanlıksa neden 56 otobüsle insanlar Ankara'ya sorunları çözmeye geliyorlar?

Hollanda bizim Konya'dan daha küçük. Hollanda bir yılda 80 milyar dolar tarım ürünü ihrac ediyor. Biz Hollanda'dan ne kadar büyüğüz fakat 12 milyar dolarlık ihrac edebiliyoruz. Bunda bir sorun olmalı? Bizim her şeyimiz var, güneşimiz, işçimiz, toprağımız var. Neden biz bu kadar az üretiyoruz? Bu işte olamayan ne? Bu işte tek olmayan CHP'dir.

Kadınları kürsüye çıkardı

Bu 2B dolayısıyla geldiniz. Biz bu kürsüye milletin kürsüsü diyoruz. Millet madem burada, bir kadın kardeşimi bekliyorum kürsüye.

Kürsüye gelen Antalyalı köylü kadın şunları söyledi:
“Herkese saygım, herkese sevgim var. Bizi buraya getiren CHP’nin il başkanı. Teşekkür ederim. Biz 2B için geldik. Çapayla yol yaptı, köyleri yolsuz koymadı. Ne yollar işledi. Şimdi herşey hazır olmuş. 2B 15-20 dönüm yerim var. Benim atalarımdan, babalarımdan kaldı, zeytinlikler var.”

“Bizi buraya getiren CHP Antalya İl Başkanı’na çok teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı günler diliyorum. 2B arazilerimiz için burada bulunuyoruz. Buradan başbakanımıza, maliye bakanına, 2B ile ilgilenen bütün vekillere sesleniyorum. Cumhurbaşkanımıza sesimizi duyurmak için buradayız. Bu yerler ormandan açılmış değil. Bu yerler Osmanlı tapusu olan intikal eden 150-200 senelik yer. Bu yerin bir kısmı uzaktan deniz görüyor, deniz gören 340 milyar, 3,5 trilyon tutuyor. Biz köylü insanıyız. Zor durumda çıktık. Ağlamaktan elim başıma ermiyor”

(cumhuriyet)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.