Header Ads

ODTÜ'de Kantin Boykotu 4. Gününde Kazanımla Sonuçlandı: Öğrencilerin Fiyat Listesi Kabul EdildiODTÜ'de hazırlık öğrencilerinin ucuz ve nitelikli beslenme talebiyle başlattığı kantin boykotu 4. gününde kazanımla sonuçlandı. Kantin işletmecisi, öğrencilerin belirledikleri fiyat listesini kabul etti.

ODTÜ'de kantin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı hazırlık öğrencilerinin gerçekleştirdiği forumda, alternatif bir liste oluşturularak kantin işletmecisine sunulması kararlaştırılmıştı.

Yapılan görüşmelerden sonuç alınamayınca ODTÜ hazırlık öğrencileri, "ucuz, sağlıklı ve nitelikli beslenme hakkımızı istiyoruz" sloganıyla kantin boykotuna başladı.

Boykot süresince Hazırlık Bölümünün çeşitli yerlerine açılan dayanışma kantinleri üniversitelilerin ve akademisyenlerin yoğun ilgisini çekti.

Öğrencilerin ve akademisyenlerin desteğini alan boykotun 4. gününde kantinci öğrencilerin belirlediği fiyatları kabul etti.

Öğrenciler, boykot süresince dayanışma standlarından elde edilen geliri, yoksul bir okulun kütüphanesinin yenilenmesinde kullanacak ve kütüphaneye '80 öncesi jandarma tarafından katledilen Ertuğrul Karakaya'nın ismi verilecek. (etha)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.