Header Ads

Selahattin Demirtaş: İmralı'nın Mesajını Bugün AlacağızBDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş," İmralı mesajını bugün alacağız. Diyarbakır' da 2 milletvekili Türkçe ve Kürtçe okuyacak " dedi.

Diyarbakır'da Abdullah Öcalan'ın çözüm sürecine ilişkin mesajının okunması beklenen nevruz kutlamalarına saatler kalırken, alandaki hazırlıklar son aşamaya geldi. BDP, yarın görevlendireceği kişileri bugün alanda toplayarak hazırlıkları son kez gözden geçirdi.

Diyarbakır'da, son yılların en önemli nevruz kutlamalarının hazırlıkları son aşamaya geldi. Abdullah Öcalan'ın çözüm sürecine ilişkin mesajının verileceği kutlamanın yapılacağı merkez Bağlar İlçesi'ndeki nevruz alanında çalışmalar son kez gözden geçiriliyor. Alanında zemini rengarenk boyanırken, nevruz ateşi için hazırlanan platforma odunlar yerleştirildi. BDP ise yarın görevlendireceği kişileri bugün alanda toplayarak hazırlıkları son kez gözden geçirdi. Kutlamanın yapılacağı alana görevli dışında hiç bir araç alınmazken, güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarıldığı belirtildi.

Sahnedeki ses düzeni ile ilgili çalışmalar tamamlanırken, sanatçıların vereceği konser için enstrümanların sahneye şimdiden yerleştirildiği görüldü. Nevruz alanının çevresine ise seyyar satıcılar kutlamaya bir gün kala tezgahlarını yerleştirdi. Ana meydandan biraz uzakta bulunan alana yerleşen seyyar satıcılar yarını beklemeye başladı.

Yarın yapılacak Nevruz kutlamalarını izlemek için yaklaşık 500 basın mensubu BDP il başkanlığına akretide yaptırdı. BDP'nin yarınki nevruzda 5 bin partiliyi görevlendirdiği belirtildi. Güvenlik güçleri de takviye ekiplerle kentte güvenlik önlemlerini artırdı.

'Öcalan'ın mesajı iki dilde okunacak'
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İmralı mesajını bugün alacağız. Diyarbakır'da 2 milletvekili Türkçe ve Kürtçe okuyacak" dedi.

BDP Genel Başkanı Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan'la birlikte İmralı'ya gitmiş ve Öcalan'la görüşmüştü. Demirtaş, Öcalan'ın mesajlarının yarın Nevruz kutlamaları sırasında iki dilde okunacağını söyledi.

(CNN Türk)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.