Header Ads

Sevag Şahin Balıkçı Davası'nın Karar Duruşması Öncesinde Dayanışma ÇağrısıNor Zartonk İnisiyatifi askerliğini yaparken asker arkadaşının silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Sevag Şahin Balıkçı davasının karar duruşması öncesinde bir çağrı metni yayımladı. İnisiyatif bu akşam Taksim'de yarın da duruşmanın görüleceği Diyarbakır'da dayanışma açıklaması yapacak.

İnisiyatif'ten yapılan açıklamadan bir bölüm şöyleİ

26 Mart Salı günü Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlaığı’nda görülecek olan 12. duruşma, Sevag Balıkçı cinayeti davasının karar duruşması olacak. Davadan kuvvetle muhtemel çıkacak kararla bir kışla cinayeti daha ‘az hasarla’ örtbas edilmiş olacak! Tıpkı Madımak, Roboski, Hrant Dink ve failin devlet olduğu tüm diğer davalarda olduğu gibi, bu davada da adalet yerini bulamayacak!

Irkçılık ve şovenizm devletin denetim ve gözetiminde her gün yine ve yeniden üretilirken, barışın, kardeşliğin ve eşitliğin mücadelesini yükseltmek, militarizme ve kışla cinayetlerine karşı sesimizi daha gür çıkarmak, Sevag Balıkçı’yı unutturmamak ve ailesiyle dayanışmak için tüm dostlarımızı 25 MART PAZARTESİ günü saat 19.30′da TAKSİM MEYDANI’na, 26 MART SALI günü saat 12.00′de DİYARBAKIR 2. HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI (ALAY) önüne çağırıyoruz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.