Header Ads

Spor Emek-Sen'den Takvim Gazetesine: Spor Emekçilerinden Özür DileyinDevrimci Spor Emekçileri Sendikası (Spor Emek-Sen), “emek düşmanı” haberinden dolayı Takvim gazetesini spor emekçilerinden özür dilemeye çağırdı.

Spor Emek-Sen, 22 Mart 2013 tarihinde Andorra ve Türkiye arasında oynanan 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçının ardından Takvim gazetesinin atmış olduğu "Hey garson üstü kalsın" manşetinin, spor ilkelerine ve sporcu haklarına uygun olmadığını dile getirdi.

Spor Emek-Sen, yeşil sahalardaki ırkçı ve saldırgan davranışlara rağmen sırtları sıvazlanan, iktidara yalakalık yapmak için hiçbir fırsatı kaçırmayan ‘milyon dolarlık’ futbolcuların Türkiye’deki sporcu gerçeğini yansıtmadığının altını çizdi.

Asıl gerçek olanın kulüpler kasalarını tonlarca para ile doldururken maaşı ödenmeyen, sigortasız ve güvencesiz çalıştırılan, hakkı gasp edilen bütün spor emekçileri olduğunu belirten Spor Emek-Sen, bir emekçi gibi hayatlarına devam eden, çıkıp aynı zamanda toplarını oynayan Andorra’lı futbolcuların ve hakları gasp edilen bütün spor emekçilerinin yanında olduğunu açıkladı.

Takvim Gazetesi Yayın Kurulu’na seslenen Spor Emek-Sen, gazeteyi yapmış olduğu “emek düşmanı” haberden ötürü Peppe ve Alejo özelinde bütün spor emekçilerinden ve hizmet işçilerinden özür dilemeye çağırdı. (soL)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.