Header Ads

Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde Rutin Arama Yapıldı: Kitap Sınırlamasına Yönelik Uygulama Yapılmadı


Cezaevi idaresinin kitap yasağı kararınını uygulamasının beklendiği Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde aylık arama "rutin" geçti, kitap yasağına ilişkin herhangi bir uygulama yapılmadı.

Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde idarenin kitap sınırlama kararına karşı tutukluların İnfaz Hakimliği'ne yaptığı itiraz kabul edilmemişti.

Tutuklular, avukatları aracılığıyla yaptıkları açıklamada, yasak kararının bugünkü aylık rutin arama sırasında uygulamaya konulabileceğini bu sırada müdahale ile karşılaşabileceklerini duyurmuştu.

Bugün cezaevine giderek müvekilleri ile görüşen Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatları, aylık arama sırasında herhangi bir sorun yaşanmadığını, kitap yasağı kararının da bugün uygulamaya konulmadığını bildirdi.

Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde tutukluların itirazlarını değerlendiren Tekirdağ İnfaz Hakimi'nin itirazların reddi yönünde karar vermesinin ardından 15 Mart Cuma günü tüm hücrelere zorla girilerek, kitaplara el konulmuş, bu sırada tutuklular saldırıya maruz kalmıştı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.