Header Ads

Yönetmen Özcan Alper: Bizim Kuşak Savaşa Gitmemek İçin İki Üniversite Bitirdi


Türkiye Barış Meclisi toplantısında konuşan yönetmen Özcan Alper, "Bizim kuşak savaşa gitmemek için iki üniversite bitirdi" dedi.

Diyarbakır Nevruz’unu değerlendirmek için bir araya gelen Sedat Yurttaş, Eşber Yağmurdereli, Ümit Aktaş, Maya Arakon, Özcan Alper, Ziya Halis ve Gençay Gürsoy barış sürecindeki önerilerini sıraladı.

Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmanın moderatörü Hakan Tahmaz, “Toplumsal olarak barış inşa etmek için hazırlandığımız bu süreçte sorumluluklarımız var” dedi.

Tahmaz’ın açıklamasının ardından katılımcılar önerilerini sıraladı. Sedat Yurttaş, “Meclis yol temizliği yapmak, gerekli adımları atmak zorundadır.” derken Ziya Halis Nevruz'un cesaret verici olduğunu vurguladı.

ARAKON: BİRAZ DA KADINLAR YÜRÜTSÜN
Akademisyen Maya Arakon, “Barış uzun, zorlu provakasyonlara açık bir süreç olacak” yorumunu yaparken “akil adamlar” isminin de “akil insanlar” olarak değiştirilmesini önerdi.

Avukat Eşber Yağmurdereli barışın ancak tam bir toplumsal dönüşümle sağlanacağını söylerken yazar Ümit Aktaş da cumhuriyetin kuruluşunda dışarıda bırakılan iki unsur olan İslamcıların ve Kürtlerin barışı inşa eden iki unsur olduğunu belirtti.

Yönetmen Özcan Alper ise kuşağının savaşa karşı koymak için iki üniversite bitirip askere gitmemek gibi yollar bulduğunu anlattı.

(radikal)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.