Header Ads

Kanser Hastası Mahkûma İşkence İddiası


Kocaeli Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde bulunan testis kanseri olan mahkûma işkence yapıldığı ileri sürüldü.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde ve Kocaeli Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde hasta mahkûmlara işkence yapıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı

Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

-Cezaevlerinde bulunan kalıcı hastalığı olan ve çeşitli hastalıklardan tedavi gören mahkûm sayısı nedir?

-Kanser tedavisi gören kaç mahkûm var?

-Bu hastalıklar nelerdir? Kanser tedavisi gören mahkûm sayısı kaçtır? Tedavileri hangi sağlık kuruluşunda devam etmektedir?

-Tedavileri gerçekleştirilen mahkûmların tedavisi uzman doktorlar tarafından mı ya da revir doktorları tarafından mı yapılmaktadır?

-Tedavisi hastanede ve uzman doktorlar gözetiminde yapılması gereken ağır hastaların mahkûm koğuşlarında veya revirde yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise konu ile ilgili herhangi bir tedbir alınmış mıdır?

-Çeşitli hastalıklardan tedavi gören mahkûmlara hastalığına uygun olarak bir beslenme programı uygulanmakta mıdır?

-Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde bulunan ve ayağında platin bulunan mahkûma işkence yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise Cezaevi yönetimi ile ilgili herhangi bir yasal işlem yapılmış mıdır? Yapıldı ise sonuçları nelerdir?

-Kocaeli Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde bulunan testis kanseri olan mahkûma işkence yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise Cezaevi yönetimi ile ilgili herhangi bir yasal işlem yapılmış mıdır? Yapıldı ise sonuçları nelerdir?

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.