Header Ads

Orduevleri ve Polisevleri'nde de Alkol Yasağı Başladıİçki ruhsatlarını yenilemeyen Emniyet ve TSK tesisleri fiili alkol yasağı başlatmış oldu.

Cumhuriyet’ten Mert Taşçılar’ın haberine göre, kamu kurumlarının sosyal tesisleri ruhsatlarını yenilemezken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Orduevleri, tabur komutanlıklarındaki kantinler ve EGM’nin polisevleri ile kantinlerinin de ruhsat yenilemesinin yapılmadığı ortaya çıktı. Bu merkezleri nisan ayında 2013 yılı için alkollü satış ruhsatlarını yenilenmediği belirlendi.

Ruhsatların yenilenmememesiyle orduevlerinde alkol satışı “fiilen” yasaklanırken TAPDK’nin listesine göre alkollü içki satışı yapmak için ruhsatını yenileyen 2 bin 26 işletmenin bulunduğu Eskişehir’deki ruhsatını yenilemeyen 430 işletme içerisinde, Tepebaşı Subay Orduevi Müdürlüğü de bulunuyor.

Ayrıca Antalya İl Jandarma Komutanlığı Gazino Müdürlüğü, Kocaeli Darıca Kışlası Askeri Kantin Başkanlığı ile Erzurum’da bulunan Subay ve Astsubay orduevlerinde de alkollü içki satışı sonlandırıldı.

96 içki satışı yapan işletmenin bulunduğu Hakkâri’de 29 işletme ruhsatını yenilemedi. 29 işletmenin arasında, Şemdinli 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı Kantin Başkanlığı, Yüksekova 7. Hudut Alay Askeri Kantin Başkanlığı gibi komutanlıkların olduğu anlaşıldı.

Subay ve astsubayların yanı sıra üst rütbeli komutanların da kullandığı, içki satışı yapılamayacak askeri kantinlerin ve orduevlerinin bir kısmının da Diyarbakır’da olduğu belirlendi.

TAPDK’nin listesine göre Diyarbakır’daki alkolsüz kışlalar, Lice 2. Motorlu Piyade Tugayı, Jandarma Bölge Komutanlığı, 3. Motorlu Piyade Taburu, İç Tedarik Bölge Başkanlığı Kantini olurken Silvan Polisevi kantini de alkol satışının yapılmayacağı yerler arasına girdi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.