Header Ads

Sinemalarda Bu Hafta: 10 Film Vizyona GiriyorBu hafta sinemalarda 2'si yerli, 10 film vizyona girecek.

AKLIMI OYNATACAĞIM
Pedro Almodovar'ın 32. İstanbul Film Festivali'nin açılışında gösterilen son filmi Aklımı Oynatacağım’da Penelope Cruz, Antonio Banderas, Paz Vega, Lola Duenas ve Javier Camara rol alıyor.
Senaryosunu da Pedro Almodovar'ın yazdığı filmin konusu ise şöyle:
Meksika'ya doğru yola çıkmış olan bir yolcu uçağının iniş takımları açılmamaktadır. Uçak acil iniş yapmak üzere kalktığı havalimanına geri döner, ancak depodaki fazla yakıtı yakmak için birkaç saat boyunca İspanya üzerinde daireler çizmeye başlar. Uçuş ekibi durumu yolculardan saklamaya çalışsa da, çok geçmeden Business Class'ta oturan yolcular durumu fark eder. Kabin görevlileri uçakta oluşan paniği engellemek için yolcuları sarhoş edip uyutmaya çalışırlar. Uçak içinde giderek artan heyecan, alkol ve adrenalinin de etkisiyle, ekip ve yolcular arasında izleyicileri kahkahalara boğacak beklenmedik olaylar filizlenir.

BAHAR TATİLİ
Faith, Brit, Candy ve Cotty müthiş bir bahar tatili geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Fakat sıradan genç kızlardan farkları, uçuk planlarıdır. Fakat biriktirdikleri paralar yola ancak yetince, çareyi ciddi bir soygun yapmakta bulurlar ve de başarırlar! Şimdi ellerinde tatil boyu deli gibi eğlenecekleri kadar çok paraları vardır. "Her genç" gibi bahar tatilinde partinin ve kokainin dozunu kaçırınca kendilerini kodeste bulurlar. Tam kurtulamayacaklarını düşünürken, Alien adında bir adam çıka gelir ve bu kızların kefaletini ödeyip, serbest kalmalarını sağlar. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçirmektedir ve uyuşturucu işinden yüklü miktarda para kazanmıştır. Brit, Candy ve Cotty bu vahşi hayata adapte olmakta pek de sorun çekmeyeceklerdir...
Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco'nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

KOD ADI: OLYMPUS
Başrollerinde Gerard Butler, Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman gibi önemli yıldızların yer aldığı aksiyon sahneleriyle dikkat çeken film, Beyaz Saray'a düzenelenen saldırıyı merkez alıyor.
Mike Banning, Amerika Birleşik Devletleri''ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajandır. Bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda trajik bir kaza meydana gelir. Banning''in tek bir simi kurtarma şansı vardır, o da tercihini eşini feda ederek Başkan''dan yana kullanır. Olay sonrası büroda herkes doğru yaptığını söyleyerek Mike''ı desteklese de saha görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Fakat ABD''yi hiç hesapta olmayan büyük bir saldırı beklemektedir. İçeriden köstebeklerin yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray büyük bir saldırıya ve ihanete uğrar. Başkan teröristlerce esir alınmıştır ve Pentagon''un eli kolu bağlıdır. Bu olağanüstü koşullar altında tek çareleri Mike''ın cesur ve kahramanca giriştiği kurtarma operasyonuna bağlıdır.

BERNİE'NİN SUÇU NE?
Teksas'ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede, kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie'yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent'e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie'yi öldürür...
Yönetmenliğini Richard Linklater'ın üstlendiği komedi filminin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey'i paylaşıyor.

KİMLİK HIRSIZI
"Kimlik Hırsızı" da haftanın vizyonda olacak yabancı yapımları arasında. 2013 Amerikan yapımı olan komedi türündeki filmin yönetmeni Seth Gordon. Amanda Peet, Jason Bateman, John Cho, Jon Favreau, Melissa Mccarthy'nin oynadığı filmin senaristliğini Craig Mazin yaptı.
Yapımcısı Jason Bateman olan filmin konusu ise şöyle:
"Ünlü yıldızların yer adığı komedi filmi Kimlik Hırsızı'nda başrollerde Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminden Jason Bateman ile Bridesmaids filminden Melissa McCarthy oynuyor. Adam, kimliği çalındıktan sonra kötü kredi notunu düzeltmeye çalışırken ne kadar çileden çıkabileceğini gösterir. Sınırsız para, perakende kraliçesi Diana (McCarthy)'nın Miami'nin banliyölerinde hayatını yaşamasına olanak vermiştir. Fakat bu alışveriş çılgınlığına para sağlamak için kullandığı kimlikte bir başkasının adı yazmaktadır ve bu kimlik, Birleşik Devletlerin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine aittir. Kimliğin sahibi olan Sandy Bigelow Patterson'un dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası vardır."

BARFİ: AŞKIN DİLE İHTİYACI YOKTUR
Haftanın yabancı yapımlarından "Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur" adlı film, izleyicisiyle buluşacak.
Yönetmenlik koltuğuna Anurag Basu'nun oturduğu filmde, Priyanka Chopra, Ranbir Kapoor, Ileana D'Cruz, Saurabh Shukla ve Ashish Vidyarthi oynuyor. Senaryosunu Anurag Basu ve Sanjeev Dutta yaptığı, 2012 - Hindistan yapımı film, dram, komedi ve romantik türünde. Filmde, "Barfi" adında hem işitme hem de konuşma özürlü bir gencin hayat hikayesi ve başından geçen olaylar anlatılıyor.

GİTME BABA
"Gitme Baba" bu hafta vizyona girecek yerli filmler arasında yerini alıyor. Yönetmenliğini Ahmet Sönmez Dram'ın üstlendiği filmde, Şenay Gürler, Vural Çelik, Mustafa Uğurlu, Mesut Akusta ve Gökhan Mete rol alıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Çiğdem Suyolcu'nun yaptığı dram türündeki filmde, 1995'te Kuşadası Belediye Başkanı olan Lütfi Suyolcu'nun, rant kavgası sonrası mafya tarafından öldürülmesi ele alınıyor. Eski belediye başkanının hayatını anlatan film projesini, sinema ve oyunculuk eğitimi alan kızı Çiğdem Suyolcu hayata geçirdi.

GÜNDÖNDÜ
'Ergene İnisiyatifi'nden Nejla Demirci’nin hazırladığı belgesel Gündöndü, Beyoğlu İmam Adnan Sokak'taki Yeşilçam Sinemasında saat 12.00 - 15.00 ve 18.00 seanslarında gösterilecek.
Gündöndü belgeseli, Trakya'daki sanayileşmenin Ergene Nehri'ni nasıl kirlettiğini ve bu kirliliğin bütün bir bölgeyi ne kadar olumsuz etkilediğini Trakyalıların kendi sözleriyle anlatıyor.

SON AYİN BÖLÜM 2
Yönetmenliğini Ed Gass-Donnelly'nin yaptığı "Son Ayin Bölüm 2" adlı filmde, Muse Watson, Ashley Bell, Spencer Treat Clark, David Jensen, Louis Herthum rol alıyor.
Senaryosunu Damien Chazelle'nin yazdığı korku ve gerilim türündeki filmde, dünya çapında 70 milyon dolar hasılat yapan "The Last Exorcism"in devam filmini daha korkutucu bir şekilde izleyiciyle buluşturuyor. İlk filmin kaldığı yerden devam eden ikinci filmde şeytani bir ritüel sırasında bir tarikat aracılığıyla şeytani bir bebek doğuran Nell Sweetzer oradan kaçtıktan sonra üstü başı kir içinde ve korkmuş bir şekilde ormanda bulunması izlenecek.

EKSİK SAYFALAR
Yerli yapımlar arasında yerini alan "Eksik Sayfalar" bu hafta sinemaseverlerle buluşacak. Gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Ozan Çobanoğlu yaptı.
Oyuncular arasında Hüseyin Avni Danyal, Tolga Güleç, Tuvana Türkay, Soydan Soydaş'ın oynadığı filmin senaristliğini Soydan Soydaş üstlendi.
Filmde sekiz üst düzey yöneticinin dolandırıcılık suçlarıyla yargılanması ve bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini daha önce hiç görmedikleri bir ofiste bulması anlatılıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.