Header Ads

Ali İsmail Korkmaz'ın Dövülme Anını Anlatan Gizli Tanık: "Ali İsmail'i Dövenler 'İyi Stres Attık' Dedi"


Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğünü gören, ancak kimliğinin açıklanmasından korktuğu için gizli tanık olarak ifade veren kişi Korkmaz'ın dövülmesini anlatırken gaz maskesi takan bir polisle yanındaki bir polisin Ali İsmail'i yakaladığını ve yanlarına gelen ellerinde cop ve sopa bulunan 6 kişinin dövmeye başladığını, kendisinin olay yerindeki fırının köşesinde olayların yatışmasını beklemeye başladığını anlattı.

Ali İsmail'in kaldırımın kenarına çöktüğünü ve yüzüne alan darbeyle kendinden geçtiğini anlatan gizli tanık 6 kişi içinde olan ve elinde sopa veya cop bulunmayan bir kişinin yanındakilere "İyi stres attık" dediğini anlattı.

Ali İsmail'in kendine gelip doğrulması üzerine elinde cop ve sopa bulunan gruptan birinin küfür ederek "Sen hala burada mısın" dediklerini anlatan gizli tanık Ali İsmail'in karşılık vermesi üzerine yeniden saldırdıklarını ve kafasına ve beline 4-5 tekme vurduklarını anlattı.

Ali İsmail'in kaçmaya çalıştığı ancak yine gruptan birinin "Çevirin bunu" diye bağırması üzerine yeniden 4-5 kez sopalarla vurduklarını söyleyen tanık Ali ismail'in bu 3. saldırının ardından Asarcıklı Caddesine çıkarak kaçtığını söyledi.

BEYİN KAFATASI PARÇASI "TIBBİ ATIK" DİYE ATILMIŞ

Korkmaz'ın kimliğini teşhis eden ve cesedi teslim alan amcasının oğlu Dönmez Korkmaz, otopsi sırasında kafatasında çatlak olduğuna ilişkin bir bulgu çıkmamasına şaşırarak şu ifadeleri kayda geçirdi:

"İlk müdahaleyi yapan asistan Sezer Bey bize başhekimin odasında açıklama yaptığı sırada, Ali İsmail'in kafasında 2 çatlak olduğunu söyledi. Ben 'Doktor bey biz mi yanlış duyduk? 2-3 gündür buradayız bizim bundan haberimiz yok' dediğimde 'Evet, maalesef doğru' dedi." Korkmaz, bu sözlerin edildiği sırada orada CHP Kocaeli milletvekilinin de olduğunu söyledi.

Otopsi sırasında da Korkmaz ailesinin avukatı Önder Öztürk, Ali İsmail Korkmaz'ın ameliyat sırasında alınan beyin kafatası parçasında kırık ya da çatlak olup olmadığının tespiti için inceleme yapılmasını istedi.

Bu talep üzerine bir hizmetli tarafından ameliyatta bulunan Dr. Oğuzhan Dinç'e bu parçanın nerede olduğu soruldu. Ancak Dr. Dinç, "Ameliyat sırasında alınan parçanın tıbbi olarak kullanılmaması nedeniyle tıbbi atık olarak attığını" söyledi.

Korkmaz ailesinin avukatları atılan parçada çatlak izinin olduğu kuşkusunu taşıdıklarını, bu tür parçaların adli olaylarla ilgili ameliyatlarda atılmasının pek rastlanan bir durum olmadığını belirtti.

Savcılık ise Korkmaz'ın kafasında çatlak olduğunu söylediği iddia edilen Sezer isimli asistanın ifadesinin alınmasına karar verdi.

VEKİL DE DOĞRULADI

Dönmez Korkmaz'ın ifadesinde ismi verilmeden geçen CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan da kendisinin de hekim olduğunu belirterek doktorun Ali İsmail Korkmaz'ın kafasında iki çatlak olduğunu söylediğini doğruladı.

(Kemal Göktaş/Vatan)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.