Header Ads

Antakya'daki Ali İsmail Korkmaz Anmasına Polis Müdahalesi: 3'ü Ağır 10 Kişi Yaralandı


Antakya Armutlu Mahallesi'nde yüzlerce kişi Ali İsmail Korkmaz için sokağa çıktı.

"Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür" pankartı açan halk, Cömert ve Korkmaz'ın fotoğraflarıyla Ulus Meydanı'na yürüyor. "Ali İsmail ölümsüzdür", "Faşizme karşı omuz omuza" ve "Katil devlet hesap verecek" sloganları atan kitlenin önü polis barikatıyla kesildi.

Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert burada bir konuşma yaptı. Cömert “Ali kardeşimiz için en önde ben yürüyeceğim” dedi. Uzunca süre polisi ikna etmeye çalışan halka, polis saldırısı başladı.

Dakika dakika gelişmeler..

02.00 Armutlu Mahallesi'nde polis müdahalesi sürüyor.

00.03 Antakya'da polis saldırısı sonucu yaralı sayısı artıyor. Bir kişi daha başına isabet eden gaz bombası sonucu yaralandı. Son bilgilere göre 3'ü ağır olmak üzere 10 yaralı Akdeniz Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis Armutlu'da kurulan iki barikattan birini yıktı. Mahalle içerisinde akrep adı verilen araçlarla saldırılarına devam eden polise halk, taşlarla karşılık veriyor.

Evlerin içine de atılan gaz bombalarından çok sayıda kişi etkilendi. Astım hastası bir kişi hastaneye kaldırıldı.

23.33 Polisin yoğun gaz ve ses bombalı saldırısı sürüyor. Armutlu'da evlerin içine dahi gaz bombası atan polis, direnişçileri hedef alarak saldırmaya devam ediyor.

Son edinilen bilgilere göre polisin hedef alarak attığı gaz bombalarından ötürü 8 kişi yaralandı. Yaralanlardan ikisinin başına gaz bombası geldiği bildirildi.


Çatışmalar sürüyor.

22.34 Armutlu'da direniş sürerken yaralı sayısı artıyor. Son edinilen bilgilere göre yaralı sayısı 7'ye ulaştı. Yaralılar Akdeniz Hastanesi'ne götürüldü.

22.12 Antakya’da devam eden çatışmalarda 5 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan bir kişi göğsünden, bir kişi de kafasından gaz fişeği ile vuruldu.

22.10 Antakya’da çatışmalar devam ederken kitleye destek artıyor. Binlerce kişi Armutlu Mahallesi’nde polisin barikatlarda direnirkena, binalarından destek veren insanlar da direnişçilere limon, süt gibi materyaller atıyor.

21.35 Armutlu'da polisin gaz bombalı ve plastik mermili saldırısı sürerken Armutlu gençliği "Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz'ın hesabı sorulacak" pankartı açtı. Halk barikatlarda saldırılara direnmeye devam ediyor.

Polisin hedef gözeterek attığı gaz bombalarından ötürü Armutlu'da yaralılar var.

21.09 Armutlu'da halk polis saldırısına barikatlarda direniyor.

21.04 Polis saldırısının ardından halk Armutlu Mahallesi'ne çekildi. Polisin tazyikli su ve plastik mermili saldırısına halk taşlarla karşılık veriyor.

Çatışmalar sürüyor.

20.50 Polis Gündüz Caddesi'nde Ali İsmail Korkmaz'ı anmak isteyen halka tazyikli su ve plastik mermilerle saldırdı.


(etha/başka haber)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.