Header Ads

Cenk Akyol'a 'Gezi Parkı Desteği' Vetosu Mu?: Milli Takım Kadrosuna Alınmadı


Televizyonlara verdiği bir görüş sırasında, Gezi protestolarındaki tavrı nedeniyle NTV'nin mikrofonunu yere atan basketbolcu Cenk Akyol Milli Takım'a alınmadı.

Slovenya’nın 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında ev sahipliği yapacağı 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek olan A Milli Takımı aday kadrosu açıklandı.

Gezi eylemlerindeki hükümet yanlısı tutumu nedeniyle NTV mikrofonunu yere atan basketbolcu Cenk Akyol,  Basketbol Milli Takımı'na alınmadı.

Özellikle play off serisinde Galatasaray forması altında gösterdiği performansla kariyerinin en iyi dönemini geçiren ve takım şampiyonluğunda önemli bir paya sahip olan Cenk'in milli takıma davet edilmemesi sosyal medyada tepki ile karşılandı

Twitter'da ise #CenkAkyolYalnızDeğildir adlı bir hastag açıldı.

Cenk Akyol'u kadro dışı bırakan Gezi desteği kameralara şöyle yansımıştı:Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Milli Takımlardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Cenk Akyol’un kadroya alınmama gerekçesini açıkladı.

Cumhuriyet’e konuşan Erdenay, Cenk’in basketbol kulislerinde konuşulduğu gibi Gezi Parkı’nda yaşananlar sırasındaki tavrı nedeniyle takıma çağırılmadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Erdenay, “Tanjevic’in planladığı listede Cenk yoktu. A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Nihat İziç’in ısrarıyla, Tanjevic tekrar Cenk’i kadroya almak üzere düşünmeye başlamıştı.  Cenk, geçen yıl Temmuz ayında Bulgaristan’da yapılan kampta Tanjevic’le anlaşamadığını ve uyuşmadıklarını belirtmiş ve ‘Hocanın bana karşı tavrında bir değişiklik olacaksa geleyim’ demişti. Bunun üzerine durum Tanjevic’e aktarıldı. Tanjevic de hiçbir oyuncusuna farklı davranmayacağını söylemişti. Tanjevic, bu yılki Avrupa Şampiyonası kadrosuna Cenk’i almadı. Bu durum tamamen teknik bir konu ve tercih” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.