Header Ads

DTK'dan Adalet Bakanlığı'na Başvuru: 'Öcalan'ın Tedavisi İçin İmralı'ya Bağımsız Bir Sağlık Heyeti Gönderilsin'


İmralı Adası'ndaki cezaevinde kalan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın, kardeşi Mehmet Öcalan ile yaptığı son görüşmede, sağlık sorunları ile ilgili adaya bağımsız bir doktor heyetinin gönderilmesini istemesinin ardından; Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e başvuran Demokratik Toplum Kongresi (DTK), oluşturdukları sağlık heyetinin adaya gönderilmesi için izin istedi.

DTK Başkanı Ahmet Türk ve Yardımcısı Aysel Tuğluk imzası ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e bugün gönderilen başvuru talebinde, çözüm süreci kapsamında İmralı F Tipi Cezaevi'nde bulunan Abdullah Öcalan ile milletvekilleri arasında görüşmeler gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Bu sürecin kamuoyu tarafından ilgi ve destekle karşılandığı görüşü savunulan dilekçede, şöyle denildi:

"Sayın Abdullah Öcalan, gerek milletvekili heyeti ile gerekse de ailesi ile yaptığı son görüşmelerde sağlık problemlerinden kaynaklı sorunları tespit etmesi için bağımsız bir sağlık heyetinin İmralı F tipi cezaevine gitmesinin önemli olacağını vurgulamış ve bu durum kamuoyuna yansımıştır. Demokratik Toplum Kongresi olarak bünyemizde bulunan Sağlık Meclisimizin gerçekleştirdiği son toplantısının sonuç bildirgesinde, İmralı F Tipi Cezaevi'ne bağımsız bir sağlık heyeti gönderme için hazırlıklarının tamamlandığını kamuoyuna ifade etmiştir. Alanlarında uzman olan bir doktor heyetinin İmralı F Tipi'ne gitmesi her açıdan çok anlamlı bir gelişme olacaktır. Bakanlığınızın söz konusu heyetin İmralı F Tipi Cezaevi'ne Sn. Öcalan'ın sağlık kontrolünü gerçekleştirmek üzere gitmesini talep etmekteyiz. Gerekli yasal izin ve koşulların oluşturulmasını bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz." (ajanslar)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.