Header Ads

Gazetelerde Bugün (10 Temmuz 2013)

CUMHURİYET

Vahşeti anlattılar

Polislerin attığı plastik mermiyle yaralananlardan biri de esnaf Volkan Kesanbilici. En son ameliyatta Kesanbilici’nin sinüs boşluğundan plastik mermiyle yüzlerce saçma çıkarıldı. Beyne yakın yerlerdeki saçmalara ise risk nedeniyle dokunulmadı. Kesanbilici bir yandan ameliyatlara girerken, bir yandan da oğlu Emek’le kendi deyimiyle “korsancılık” oynuyor.

BİRGÜN

Sizde olmayan bazı şeyleri belki o evlerde bulabilirsiniz

Gezi Parkı'nın yıkılmaması, mahkeme kararlarının uygulanması için bir araya gelen Taksim Dayanışması Platformu üyelerine zulüm sürüyor. Dün gözaltına alınan mimar, mühendis, avukat üyelerin evleri tek tek arandı.

YURT

Halkın iftarı

SOL

Bu oyun

EVRENSEL

Hukuk devre dışı

GÜNDEM

Gözler Adalet Bakanlığı'nda

TARAF

Pala hukuku biçmeye başladı

HÜRRİYET

Kuşdili kurtuldu

İstanbul'da Kadıköylülerin başından beri karşı çıktığ, Kuşdili Çayırı'na yapılacak alışveriş merkezi projesi tamamen iptal ediliyor.

MİLLİYET

Rum liderin Türk 'dedesi'

Türk basınında ilk Milliyet'e konuşan Rum Cumhurbaşkanı Anastasiadis babasının Kıbrıslı Türk İbrahim Şahalı'nın yanında büyüdüğünü anlattı.

VATAN

Taksim'de iftar

Beyoğlu Belediyesi Ramazan boyunca Gezi Parkı yerine Taksim Meydanı'nda iftar verecek. İstiklal Caddesi'nde ise her akşam yer sofrası kurulacak

RADİKAL

Kriter ne!

Polis de yaralayan palalı serbest kalıp emniyete sığınan folklorcu veya bayrak satıcısı tutuklanınca, ''Gezi'Nin adli boyutunda kriter ne '' sorusu gündeme geldi.

AKŞAM

Dört koldan Kahire planı

Mısır'daki darbenin ardından büyüyen olaylar karşısında hükümet, en kötü senaryoya karşı hazırlıklarını tamamladı. Libya'dan 25 bin kişiyi tahliye eden Ankara, mısır'daki benzer durum karşısında da TSK'dan Ulaştırma'ya, Sağlık Bakanlığı'ndan AFAD'a ilgili kurumları devreye sokacak.

SÖZCÜ

Sopa, pala, tabanca sizdenim amirim!

Taksim'de Gezi Parkı eylemcilerine saldıranları ve bazı karanlık kişileri polisin kollaması milyonları kaygılandırıyor

HABERTÜRK

THY'i AB krizi uçurdu

Krizdeki AB ülkelerinden Türk Hava Yolları'na pilot akını var. Şirket, kokpitinde bu yıl 375 yabancı istihdam etti.

SABAH

Konut tapusu ailenin üstüne

Kadınlar tapuya evlilik cüzdanı ile başvurup ''Bu konut sadece eşimin değil aile konutudur'' şerhi koydurabilecek

POSTA

Eylemlik Taksim, İftarlık Taksim

İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılmasını engellemek için 28 Mayıs'ta başlayan eylemler sürüyor. Taksim Meydanı sert çatışmalara sahne oluyor. Tazyikli su, gaz bombası, molotof kokteyli meydanın parçası. 1 ay öncesine kadar Atatürk Kültür Merkezi'Nin (AKM) üstü örgüt afişleriyle doluydu: ''Her Yer Taksim, Her Yer Dİreniş''. Dansçı Erdem Gündüz 18 Haziran gecesi yüzünü AKM'deki Türk Bayrağına ve Atatürk posterine dönüp 'Duran Adam' eylemini başlattı. Eylemi ertesi gün, aynı yerde binlerce kişi tekrarladı. 'Duran Adam' eylemi AKM'nin önünden dünyaya yayıldı. 34 kişinin öldüğü 1 Mayıs 1977'nin Taksim Meydan'ı Gezi eylemiyle bir kez daha tarihe geçti. Taksim Meydanı bu kez de dini bir etkinliğe sahne oldu. Ramazan'ın ilk günü Beyoğlu Belediyesi, AKM'nin önüne masalar kurup halka açık 1500 kişilik iftar verdi. Eski yıllarda belediye halka açık iftarları Gezi Parkı'na kurulan çadırda yapardı. Dün öğleyin Başbakan Erdoğan'ın da onayı alınarak halka açık iftarların bu yıl AKM önünde yapılmasına karar verildi.

YENİ ŞAFAK

'Gezi'ci banka kara listede

Özel bankalar, Gezi eylemlerini rant kapısına çevirdi. 'Olaylar ekonomide risk oluşturdu' bahanesiyle kredi verdikleri iş adamlarının kapısını çalan bazı bankalar, 'vadesinden önce borcunu öde' baskısı yapmaya başladı. Şikayetler üzerine devreye giren BDDK inceleme başlattı.

ZAMAN

Mısır’da darbe yönetimi atamalarla çıkış yolu arıyor

Muhammed Mursi’nin cumhurbaşkanlığı görevine dönmesi için protestolarını sürdüren sivil halka ateş açarak 55 kişiyi katleden darbe yönetimi, önce yol haritasını açıkladı, ardından iki üst düzey atama yaptı. Nobel Barış Ödüllü Baradey cumhurbaşkanı yardımcılığına, ekonomist Biblavi de başbakanlığa atandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.