Header Ads

Gazetelerde Bugün (14 Temmuz 2013)

CUMHURİYET

Polis, kurşunu değil taşı saydı

Ankara Emniyeti’nin, Ethem Sarısülük’ün öldürülmesine ilişkin şüpheli polis Şahbaz’ın lehine rapor hazırladığı ortaya çıktı. Emniyet, polise atılan 37 taşı tek tek sayarak numaralandırdı. Ethem’in attığı taş “17 numaralı taş” diye rapora girdi. Polis 26 yaşındaki Ethem’in başına isabet eden kurşunu ise “görmezlikten” geldi.Avukatlardan gizlenen Emniyet raporunda polisin Sarısülük’e ateş ettiği sırada “elinin yukarıda olduğu” ileri sürüldü. Bu iddia raporda, “Her 3 el atışta da el, omuz hizasından yukarıdaydı” ifadesiyle yer aldı. Savcılık iddianamesinde ise “polisin üçüncü atışta elinin yere paralel olduğu” tespiti yapılmıştı.

YURT

Yalan iktidarı

SOL

Halk gelsin AVM'ler gitsin

EVRENSEL

Sevsinler çevreciliğinizi

GÜNDEM

YİBO'lar cinsel şiddet merkezi

TARAF

Sır ölümde şüphe bitmyor

BİRGÜN

'Polis 20 metreden kafama ateş etti'

HÜRRİYET

Musa mirası

Bu hüzünlü bir öykü, Musa'nın öyküsü, köy çocuklarını okula götüren minibüs devriliyor ve Musa'nın 4 arkadaşı ölüyor. Musa minibüs kendisini almaya geldiği yokuştan inerken freni patlayıp devrildiği için kendisini sorumlu tutuyor.

MİLLİYET

Son bakış

Trafik kazasında eşi, 2 çocuğu ve kardeşini kaybeden Ahmet Temüz'ün yoğun bakımdaki kızı Tuğba da yaşam mücadelesini kaybetti. Kızının iki böbreğini bağışlayan acılı baba, organların ardından öylece bakakaldı...

VATAN

İlk adım son bakış

Eren beyin felci ile doğdu, hiç yürüyemedi Annesi yedi yıl savaştı. Ve minik Eren dün ilk kez adım attı, koşarak annesine sarıldı

RADİKAL

Yassıada imara açıldı

Menderes'in idamıyla anılan Yassıada'ya inşaat izni çıktı. Demokrasi Müzesi'yle gündeme gelen adada sit kararı kaldırıldı, yüzde 5 olan yapılaşma izni yeni planda yüzde 65'e çıkarıldı.

AKŞAM

Defosuz demokrasi

İç Hizmetler Kanunu'nun 35. maddesindeki değişiklikle TSK artık 'yutdışından gelecek tehlikelere karşı vatanını savunma' vazifesini yerine getirecek. Sivil toplum örgütleri ve hukuçular adımı 'defosuz demokrasi' olarak nitelendirdi.

SÖZCÜ

Faiz lobisini bırak rant lobisine bak

Tayyip'in İmam hatipten arkadaşı Aziz Torun, çivi çakmanın yasak olduğu Boğaz'da eski yalıyı yıkıp yerine yenisini yaptı!..

HABERTÜRK

10 çocuklu çocuk tacizcisi

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı iki çocuğu tacizden gözaltına alındı

SABAH

Polisin kulağını kaymakam büktü

Arsin Kaymakamı, polis şefiyle telefon görüşmesinin kayıt edildiğini öğrenince Emniyet'e baskın düzenledi

POSTA

Mutluluk yolu

Her ikisi de yürüme engelli olan Hasan ve Aysun Yaşa fakirlik nedeniyle bir akülü sandalyeyi paylaşıyor. Her gün bu akülü sandalyeye binip aynı yoldan simit satmaya gidiyorlar. Parasızlıktan şikayet etseler de mutlular. Birbirlerine sarılıp ''Allah bizi ayırmasın'' diyorlar.

YENİ ŞAFAK

Oyunu gördük

Gezi eylemleri sırasında Türkiye ekonomisini karalayan yabancı ajanslar ve bankalar, Ankara'ya 'faizleri yükselt' baskısı yapmaya başladı. Deutsche Bank, Citibank gibi küresel devler, ''Merkez Bankası faizli yükseltmezse yabancı sermaye kaçacak'' teziyle Türkiye'yi tehdit ediyor.

ZAMAN

SBS'de yanlış tercihin telafisi yok

8. sınıfı bitiren öğrenciler, bu yıl lise tercihlerini tek liste üzerinden yapacak. Seçilecek 10 okul, adayın hem asil hem de yedek listesi kabul edilecek. Ancak çoğu düz lisenin Anadolu lisesine dönüşmesi ve tercih süresinin 6 günle kısıtlı olması öğrencileri endişelendiriyor. Uzmanlar, okulların iyi araştırılmasını ve sıralamanın puanı yüksek olandan garanti olana doğru yapılmasını tavsiye ediyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.