Header Ads

Gazetelerde Bugün (15 Temmuz 2013)

CUMHURİYET

5 çocuğum aç

CHP’li Ağbaba ve Özel, cezaevinde uğradıkları kötü muameleyi ‘yıldırım telgrafla’ Adalet Bakanı’na duyurdukları öğrencilerin de aralarında bulunduğu 9 kişi ile cezaevinde görüştü. “Halkı isyana teşvik” suçlamasıyla tutuklanan ve buna kanıt olarak da sattığı “Atatürk’lü Türk bayrakları” gösterilen Ali Sarıçiçek, Metris’ten “5 çocuğum aç!” diye isyan etti. Gezi eylemcileri vekillere “Döve döve içeri aldılar”, “Annemi de dövdüler” sözleriyle yaşadıkları zulmü anlattı. Raporda, “Bazı gençler, diğer tutukluların kendilerine koğuşta ortacılık görevini vererek hizmet ettirdiğini ve geceleri zorla nöbet tutturduklarını, hatta tehdit ettiklerini söylemişlerdir” ifadesi dikkat çekti.

YURT

Tayyip esnafı göstericilere karşı kışkırtıyor

SOL

'Kazlıçeşme'de serbest Taksim'de suç mu?'

EVRENSEL

Trajikomik tutuklamalar

GÜNDEM

İhraçla yetinmeyeceğiz

TARAF

Büyük ihalelerin Cengiz Han'ı

HÜRRİYET

Sultanahmet istifası

Yunanistan'da koalisyonun büyük ortağı Yeni Demokrasi Partisi yöneticilerinden Yiota Trigoni, İstanbul Sultanahmet'te bir otele ortak olup tanıtım kampanyasında yer alınca istifa etmek zorunda kaldı.

MİLLİYET

Kızların izi Hollywood'da

Dersim olaylarında kaybolan Sakine ve Şemse'nin himaye için yanına verildiği ailenin ABD'ye yerleştiği belirlendi. Ailenin torunu da Hollywood'da aktör

VATAN

O tutuklu, o serbest

Taksim'de bayrak satarken gözaltına alınan Ali Sarıçiçek 'isyana teşvik'ten tutuklandı. 20 yıl hapisle yargılanacak. Biri 13'ünde iki kızı taciz eden 10 çocuk babası BDP'li Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Çekin adli kontrolle salıverildi

RADİKAL

13 yıl sonra yakalandı

Ahmet Okuducu, sendikacı Yeter'i işkencede öldürmekle suçlanıyordu. 2000'den beri firardaydı. Bir ay önce Samsun'da yakalanıp hapse atıldı.

BİRGÜN

Aferin oğlum!

Polisin göstericiyi ısırdığı bir fotoğrafı ''Yakala oğlum'' başlığı ile yayımlayan Birgün'e soruşturma açıldı. Gerekçe: Ortada ısırık olduğuna dair somut bir delil bulunmaması ve polise hakaret edilmesi!

AKŞAM

Kırım kongoyla milli mücadele

Başbakan Erdoğan'ın 'milli hap' ve 'milli aşı' talebinin ardından TÜBİTAK harekete geçti. Proje çerçevesinde; Hepatit B, Kızamık, Kabakulak, Kuduz, Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalıkları için de 'milli aşı' hedefleniyor.

SÖZCÜ

Kim bu rant lobisi açıklayın

AKP'ye yakın işadamları İstanbul Boğazı'nın yanı sıra, yeni yapılacak Kanalistanbul Boğazı'nda da arazi alıyor. Millet bunları merak ediyor!

HABERTÜRK

Beş kuruşluk itibarın var

Anayasa'nın 48 maddesini yasalaştırmak için yeşil ışık yakan MHP 'U dönüşü' yaptı... AK Parti'den, Bahçeli'ye; 'itibarsız' tepkisi geldi

SABAH

Diyarbakır'ın tarihi kararı

Diyarbakır'daki Ermeni Kilisesi Vakfı, 190 mülkün iadesini talep etti. Vakıflar, kayıtları geçerli bulunan 17'sini geri verdi.

POSTA

İsyan bayrağı

Gezi eylemleri nedeniyle İstanbul'da tutuklanan toplam 40 kişiden biri, bayrak satıcısı 5 çocuk babası Ali Sarıçiçek. 'Halkı isyana teşvik etmek'le suçlanıyor. Tutuklanmasına yapılan itiraz reddedilince asıl isyan bayrağını ailesi açtı. Eşi Merhamet Sarıçiçek, ''Ali, Başbakan'ın Kazlıçeşme'deki mitinginde de bayrak sattı. Onun işi bu'' diyor.

YENİ ŞAFAK

Hiç değilse ateşkes

Türkiye ve İran Dışişleri Bakanları'nın ''Suriye'de ateşkes ilan edilsin'' çağrısı barış için umut olurken, iki ülkenin ortaklığı yeniden gündeme getirdi. Uzmanlar bölgenin iki önemli aktörü Ankara ve Tahran'ın işbirliği ile Suriye'deki krize çözüm bulunabileceği görüşünde.

ZAMAN

Güneydoğu, üniversite öğrencilerini bekliyor

Üniversite sınavının ardından Güneydoğu'da heyecanlı bir bekleyiş var. Bölgedeki üniversiteler, Türkiye'nin dört bir yanından gelecek gençlerle kucaklaşmaya hazırlanıyor. Terör yüzünden yıllarca kendilerini anlatamadıklarını ifade eden üniversite rektörleri, artık şartların değiştiğini vurguluyor ve gençleri Güneydoğu'daki okulları tercih etmeye davet ediyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.