Header Ads

Gezi Parkı Direnişi'nin Damgasını Vurduğu İTÜ Mezuniyetine Saldırı


İTÜ’nün mezuniyet töreni dün Maslak Kampüsü’ndeki stadyumda gerçekleşti. Mezun öğrencilerin ve ailelerin katıldığı törene, birçok üniversitede olduğu gibi Gezi Parkı direnişi damgasını vurdu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) mezuniyet töreninde, stadyuma inen yaklaşık 100 kişilik grup öğrenci ve velilere taş atarak saldırdı.

İTÜ’nün Maslak Kampüsü’nde dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen mezuniyet töreni sırasında yaklaşık 100 kişilik bir grup, “Recep Tayyip Erdoğan” ın fotoğrafının bulunduğu bir pankart açarak, taşlarla stadyumdakilere saldırdı.


Öğrencilerin tepkisi üzerine saldırganlar stadyumdan uzaklaştırılırken, saldırganların AKP’nin ilçe teşkilatlarından geldikleri iddia edildi.

Geçit törenine baret ve gaz maskeleriyle katılan mezunlar, “Şantiyelerimize ayakkabılarıyla girip bira içmişler”, “Sizin satırınız bizim kitaplarımız var”, “Gereksiz biber gazı kronik direniş yaratır”, “Senin sıktığın suyun basıncını biliriz biz” yazılı pankartlar taşıdı.

Öte yandan mezuniyet töreninde İTÜ Rektörü Mehmet Karaca konuşma yaparken, tüm mezunlar sırtlarını rektöre dönüp ıslık ve sloganlarla protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Bu sırada tüm stadyum “Rektör İstifa” sloganlarıyla inledi.

Kampüse akşam saatlerinde polis ve TOMA sokulması nedeniyle de öğrenciler sosyal medya üzerinden rektöre tepki gösterdi.

Fotoğraflarla mezuniyet töreni:
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.