Header Ads

Polislere Yönelik 2. Dalga Operasyon: Çok Sayıda Polis Gözaltına Alındı


Türkiye'nin değişik illerinde sabah saatlerinde polislere yönelik ikinci dalga operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan ekipler, saat 06.30'da belirlenen adreslere çıkış yaptı. Operasyon gerçekleştirilen adreslerden biri Seyrantepe'deki polis lojmanları oldu. Ekipler, buradaki adrese 2 araçla geldi.

Gözaltına alınan bir kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Çevik kuvvet polisinin hastane önünde güvenlik önlemi aldığı görüldü. Sağlık kontrolü sonrası gözaltına alınan şahıs kameralara doğru, “Gecemi gündüzüme kattım. Çalıştım. Sonuç bu.” dedi.

Polislere yönelik ikinci operasyonda gözaltına alınan diğer emniyet personeli de sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Gözaltına alınan polisler, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

VAN’DA 3 GÖZALTI
Van Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 4 polisten 3'ü sabah saatlerinde terörle mücadele şubesi ekiplerince gözaltına alındı. İzinde olan bir polisin ise farklı bir ilde gözaltına alındığı öğrenildi. Şahıslar, işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderilecek.

IĞDIR'DA 1 GÖZALTI
Iğdır'da sabah saatlerinde bir emniyet görevlisi gözaltına alındı. H.A. isimli emniyet görevlisinin ifade vermek üzere İstanbul'a gönderileceği kaydedildi.

TATVAN’DA 1 GÖZALTI
Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir emniyet görevlisi gözaltına alındı. İstanbul'a gönderilen polisin, 17 Aralık'taki yolsuzluk operasyonunun ardından Bitlis’in Tatvan ilçesine tayin edildiği öğrenildi. Konuyla ilgili resmi açıklama yapılmadı.

BİNGÖL'DE 1 KOMİSER YARDIMCISI GÖZALTINA ALINDI
İkinci dalga operasyon kapsamında Bingöl'de 1 komiser yardımcısı gözaltına alındı. Asayiş şubede görev yaptığı öğrenilen komiser yardımcısı, işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderilecek.

MARDİN VE HAKKARİ'DE 4 KOMİSER GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Hakkari'de 3, Mardin'in Ömerli ilçesinde 1 komiser gözaltına alındı. İkinci dalga operasyon kapsamında gözaltına alındıkları belirtilen emniyet görevlileri, İstanbul'a gönderilecek.

(Cihan)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.