Header Ads

Türkiye Spor Yazarları Derneği: 'Erkan Koyuncu'nun Ölümü Kaza Diye Geçiştirilemez'


Türkiye Spor Yazarları Derneği, İstanbul Şube Başkanı Arif Kızılyalın, yaptığı yazılı açıklamada, gazeteci Erkan Koyuncu'nun vefatının kaza olarak nitelendirilmesinin büyük saygısızlık olacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde haber için gittiği Galatasaray'ın Florya Tesisleri'nde tesislerin giriş kapısına kafasını sıkıştırarak hayatını kaybeden Sabah Gazetesi Foto Muhabiri Erkan Koyuncu'nun ölümüyle ilgili tartışmalar sürüyor.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Naci Arkan'ın yaptığı açıklamanın ardından TSYD İstanbul Şubesi Başkanı Arif Kızılyalın da bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

TSYD üyelerine seslenen Kızılyalın, "Baba emaneti meslektaşımız, Sabah Gazetesi Foto Muhabiri Erkan Koyuncu, Florya Metin Oktay Tesisleri girişinde geçirdiği üzücü kaza sonrası hayata veda etti. Elim olayı sadece kaza diye geçiştirmek, genç yaşta aramızdan ayrılan Erkan'a yapılacak en büyük saygısızlıktır." diyerek, şu ifadelere yer verdi:

"Bu bağlamda, sezon öncesi TSYD İstanbul Şubesi Yönetimi olarak, saha görevi yapan (muhabir, foto muhabiri, yazar) arkadaşlarımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi adına geniş katılımlı bir 'Arama-Tarama' konferansı düzenlemeyi planladık. Süper Kupa finali dönüşü, yeri ve tarihi daha sonra belirlenecek bu toplantıya tüm üyelerimiz ve üyemiz olmasa da spor gazeteciliğinin içinde yer alan tüm kardeşlerimiz davetlidir.

Toplantıya, kulüp medya sorumluları, - uygun görülürse - kulüp temsilcileri ve yurt dışında medya-kulüp ilişkilerini düzenleyen uzmanlar da katılacaktır. Söz konusu toplantıdan çıkacak sonuçlar, bir bildirge halinde önce TSYD Genel merkezi, ardından da kulüplerle paylaşılıp, çalışma şartlarının düzeltilmesi konusunda adımlar atılacaktır."

Şube Başkanı Kızılyalın, toplantıya önerileri olacak meslektaşlarının önerilerle gelmesini ve herkesin elini taşın altına koymasını istediğini de belirtti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.