Header Ads

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan yumruklu saldırıya uğradı

iha/başka haber

Düzce CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, aracına arkadan çarpan kişiler tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Olay, Düzce Merkez'de bulunan Şıralık Mahallesi'nde meydana geldi. Alınan bilgilere göre; Düzce'nin Derdin köyünde köylülerin HES eylemine katılan Tozan, eylemin ardından Düzce'ye dönerken evine yakın bir mevkide kendisinin takip eden 81 BD 228 plakalı otomobil, Zekeriya Tozan'ın aracına arkadan çarptı. Araçtan inen 2 kişi, çarpmanın etkisiyle ne olduğunu öğrenmek için araçtan inen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'a saldırdı.

Saldırının olduğu bölgede bir alışveriş merkezinin güvelik kamerası tarafından an ve an görüntülenen saldırı sonrası, Polis eşkalleri belirlenen saldırganları kısa süre içinde yakalayarak, ifadeleri alınmak üzere Osman Çatana polis merkezine götürdü.

Saldırganlardan şikayetçi olmak ve ifade vermek üzere Osman Çatana Polis Merkezi'ne gelen CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan yaptığı açıklamada; "Önce biri arkadan arabama vurdu basit bir kaza süsü vererek beni durdurmak için. Aşağı indim arkadaşlar ne oluyor dediğimde, 'sen vatan hainisin' diyerek saldırıya uğradım, 2 kişi tarafından darp edildim. Bu siyasi bir saldırıdır" dedi.
Zekeriya Tozan, kendisini bekleyen az sayıdaki partili ile görüşerek merkeze girdi.

Tozan'ın saldırıya uğraması üzerine Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Sakarya Milletvekili Engiz Özkoç ve Bolu milletvekili Tanju Özcan Düzce'y giderek Tozcan'ı ziyaret etti. Böke, yaptığı şiddetle kınadı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.