Header Ads

CHP Miami'ye gidiyor: 3 milletvekili Rıza Sarraf'ın duruşmasını izleyecek

dha

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cezaevi Komisyonu üyeleriyle birlikte ABD'de tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın duruşmasını izlemek için önümüzdeki hafta Amerika'ya gideceklerini bildirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle CHP Cezaevi Komisyonu diğer üyeleri Veli Ağbaba ve Nurettin Demir ile birlikte Miami’de tutuklu bulunan Rıza Sarraf’ın önümüzdeki hafta yapılacak duruşmasını takip etmek için ABD’ye gideceklerini söyledi.

Özel, davanın Federal Mahkeme’ye taşındığında da takipçisi olacaklarını belirterek “Kefaletle ilgili görüşme yerel mahkemede görülecek. Onu izleyeceğiz. Orada da mahkemeyi izleyeceğiz. İhtiyaçları varsa şu olabilir. Kapının altından soğuk geliyorsa önüne yatırması için Muammer Güler’den havlu götürebiliriz. Egemen Bağış’ın en samimi, en yürekten dualarını götürebiliriz. Zafer Çağlayan’dan kol böreği götürebiliriz kol saatine karşı” dedi.

CHP, Rıza Sarraf davasını izleyecek heyete, offshore uzmanı ve New York Barosu avukatlarından Avukat Yegâne Güley'i 'teknik danışman' olarak atadı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Veli Ağbaba ve Nurettin Demir'den oluşan CHP heyetine katılan Avukat Yegâne Güley, 4 Nisan'da Miami'de görülecek ilk duruşmada hazır bulunacak.

YEGÂNE GÜLEY KİMDİR?

Avukat Yegâne Güley, New York Barosu avukatı olmakla birlikte aynı zamanda Offshore uzmanı. Yaklaşık 5 yıl bu sistemin tröst firması tarafında hem şirket kurulum ve yönetimi hizmeti veren hem de BDDK gibi ülkenin resmi kurumu tarafından denetlenen hizmet şirketlerinin hukuk firmalarında kıdemli yönetici tecrübesi de bulunuyor.

Yegâne Güley 2011'de CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu. Çalışmalarını aralıksız sürdüren Güley, 7 Haziran seçimlerinde yine İstanbul 3. Bölgede ön seçimden çıkan milletvekili adayı oldu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.