Header Ads

Kocaeli'de bir rehabilitasyon merkezinde bulunan çocukların 'Kurtarın bizi' çığlıkları..

Mesut Çatak/dha

İzmit'te, istismara uğrayan çocukların barındığı bir Rehabilitasyon Merkezi'nde pencerelere çıkan çocukların 'Kurtarın bizi' diye bağırarak yardım istediği görüntülerin sosyal medyada yer alması, ortalığı karıştırdı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ise merkezde önlem amaçlı arama yapıldığı sırada çocukların bağırdığını söyledi.

Bu sabah saatlerinde, bir kişinin İzmit'te bulunan Rehabilitasyon Merkezi'nde pencerelere çıkan çocukların bağırarak yardım istediği görüntüleri paylaşması, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Görüntülerin paylaşılmasının ardından Rehabilitasyon Merkezi'nin önünü giden gazetecileri gören, burada tutulan çocuklar pencerelere çıkarak, 'Burası kodes buradan çıkış yok', 'Bize işkence yapıyorlar burada', 'Kurtarın bizi, içeri gelin', 'Polis, imdat' diye bağırdı.

PROTESTO EDENLERE POLİSTEN SALDIRI

Kurumun müdürü kapının önüne gelerek gazetecilerle görüşürken, kurumun gizliliği hakkında bilgiler verdi. Bir süre sonra üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup, kurumun önüne gelerek protesto eylemi yapmak isterken, merkezde bulunan bir kız bahçeye çıkarak bağırdı. İçeri doğru yönelenlere polis saldırarak gözaltına aldı.

'İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUKLAR BULUNUYOR'

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü istismara uğrayan çocukların barındığı bu merkezin gizli tutulması için kurumun tabelasını asmadıklarını ve adresini vermediklerini söyledi. Yümnü, "Burada istismara uğrayan çocuklar bulunuyor. Önlem amaçlı kurum içi arama yapıldığı sırada çocuklar pencerelere çıkıp bağırmışlar. Bu sırada yoldan geçen bir kişi görüntü çekiyor. Olay bundan ibaret" dedi.

Bekir Yümnü kurumda herhangi bir istismarın söz konusu olmadığını söyleyerek, gizliliği olan kurumun görüntüsünü alarak sosyal medyada paylaşan kişi hakkında ise suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.