Header Ads

150 vakıf ve dernekten Ensar Vakfı'na destek: 'Algı operasyonu yapılıyor'

özgür altuncu/yaşar kaçmaz-dha

150 vakıf ve derneğin oluşturduğu, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı bugün bir açıklama yaparak hem son dönemdeki terör olaylarına tepki gösterdi, hem de Karaman'dkia çocuklara istismar olayının aktörlerinden biri olan Ensar Vakfı'na destek verdi.

AÇIKLAMA ENSAR VAKFI'NIN GENEL MERKEZİNDE YAPILDI

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'nı oluşturan vakıf ve derneklerin logolarının yer aldığı ve 'Ortak Vicdanın Sesi' yazılı pankartın altında toplanan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri bir açıklaması yaptı.

Ensar Vakfı'nın İstanbul Fatih'teki Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında açıklamayı Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Akbulut yaptı.

"Bugün burada terörü tel'in etmek için bir aradayız" diyen Akbulut, " Ankara'da, İstanbul'da, Paris'te, Brüksel'de Pakistan'da sivil ve masum insanlar katledilmiştir. Terör insanlığın ortak düşmanıdır. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenler şunu bilmelidirler; milletimizi yıldıramayacaklar, milletimize boyun eğdiremeyeceklerdir"dedi.

ENSAR VAKFI'NA DESTEK

Akbulut mesajın devamında Ensar Vakfı'yla ilgili iddiaları gündeme getirerek, "Yargıya intikal edilmiş bir olay dolayısıyla, içinde bulunduğumuz bu kuruma karşı da, algı operasyonu yapılmaktadır. Bir şahsın suçu dolayısıyla bir kurumun karalanması asla kabul edilemez. Hukukun temel prensiplerine göre, suç ve ceza şahsidir. Her suçlu yaptığının cezasını çeker. Söz konusu menfur olay bahane edilerek, Ensar Vakfı'na yapılan kara propagandayı da kınıyoruz"dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.