Header Ads

CHP Kadın Kolları'ndan Kılıçdaroğlu'na destek: Kuru gürültüyle suçunuzu bastıramazsınız

anka

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz, çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı biz set olacağız. Biz çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız, kuru gürültüyle suçunuzu bastıramazsınız” dedi.

Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Köse, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Razamanoğlu’na yönelik sözleri üzerinden Kılıçdaroğlu’na karşı “çirkin bir saldırı” başlatıldığını ifade etti.

“Genel Başkanımızın sözlerini anlamak zeka ve vicdanla alakalıdır” diyen Köse, “Üzücü olan bu olaya kadınların alet edilmesidir. Oysa biz kadınlar vicdanımızla, merhametimizle ve aklımızla hareket ederiz. Ben buradan bütün kadınlara sesleniyorum; bu çirkin oyuna gelmeyelim” değerlendirmesinde bulundu.

AKP’li kadınlar tarafından CHP Genel Merkezinde önünde gerçekleştirilen protestolara değinen Köse, şöyle devam etti:

“Aileden ve Kadından sorumlu Bakanları için, ‘Sema Ramazanoğlu yalnız değildir’ çığlıkları attılar, epeyce gürültü çıkardılar. 45 çocuğa tacize sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı, üstelik Aile ve Kadından Sorumlu Bakanın, ‘bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez’ söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, Genel başkanımız, duyarlılık göstermiş, ‘Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım’ demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde. Sizin bakanınız, Rıza Zerrab için, ‘Sana kimse bir şey yapamaz ben senin önüne yatarım’ dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadınız, hatta alkış tuttunuz. İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem?

Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, taciz olayına sahip çıkan Bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız. Bugün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz.”

“HER TÜRLÜ İSTİSMARA KARŞI BİZ SET OLACAĞIZ”

Çocukların taciz ile tecavüz ile anılmasının, adlarının yan yana gelmesi insan olan herkes için katlanılmaz olduğunu ifade eden Köse, “Bu siyaset üstü bir konudur, bütün kadınların bütün annelerin ortak, amasız, fakatsız birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur. CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz, çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı biz set olacağız. Bu yaptığınız, insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe hiç yakışmadı. Biz çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız, kuru gürültüyle suçunuzu asla bastıramazsınız” diye konuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.