Header Ads

Kılıçdaroğlu: 3. sınıf adamlarla 21. yüzyılın Türkiye'si yönetilemez.

ajanslar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'lilere önelik saldırılara ilişkin "Son günlerde CHP'ye yönelik saldırılar var. İl başkanlarımız saldırıya uğruyor. Milletvekillerimiz saldırıya uğruyor. Bunu kabul edemeyiz. Başbakan çıkıp bir açıklama yapacak mı diye bekledim. Bu saldırıyı yapanlar CHP'yi terör örgütlerine irtibatlandırarak yapıyorlar. CHP'yi terör örgütleriyle irtibatlandıranlar alçaktır, şerefsizdir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Savunma bütün demokrasilerde temel bir haktır. CHP iktidarında avukat ve savcı aynı düzeyde olacak. Kürsüde sadece hakim olacak. Avukatlık o kadar değerli ki her yıl adli yılın açılışında Türkiye Barolar Birliği Başkanı'na söz verilirdi. Ama onun konuşmasından birileri rahatsız oldu. Dönemin başbakanı o konuşmaya tahammül edemediler. Bir yasa çıkarıp TBB Başkanı'nın adli yıl açılış töreninde konuşması yasaklandı. Hangi hukuktan bahsediyorsunuz?

Tahir Elçi bir Aydın sorumluluğu içinde bir basın toplantısı yaptı. 'İnsanlığın ortak mekanında silah çatışma istemiyoruz' dedi. Bunu söyledikten dakikalar sonra vuruldu. Failleri henüz bulunmuş değil. Umuyoruz kısa sürede failleri bulunur. Bütün avukatlara Avukatlık Günü nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Önünüze engeller konulduğunu biliyoruz. Ama bütün bunlara rağmen demokrasi adına, çağdaş bir Türkiye adına hep beraber mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu hafta aynı zamanda polis haftası. Polisin dünya kadar sorunu var. Gecesi gündüzü yok. Hayatın her alanında var. Polisler 24 saat çalışırsa ne olur? Fazla mesailerini alabiliyorlar mı? Hak ettikleri ücreti polise veremiyorlar. Miting meydanlarında söyledim. Bunlar da çözeceklerini söyledi. Ama yapmadılar. CHP iktidarında 3600 ek göstergeyi kendilerine teslim edeceğim. En büyük derdi, siyasetin kendilerine müdahalesi. Yolsuzluk yapanı yakalıyor, yakalayan polisin başı yanıyor. Tayin ve terfi objektif kurallara bağlanması lazım. Adamı olan terfi ediyor. Liyakat esası polislerde de çökmüş.

Polislerden sadece ve sadece siyasi iktidarın değil, halkın polisi olun. Sizi baş tacı yapacağım. Polise geniş yetkiler verildi. Yetki verildi ama bu yetkinin ne kadar doğru kullanıp kullanılmadığının denetlenmesi gerekiyor.

Ankara'da bomba patladı 103 çocuğumuz öldü. 2015 ve 2016 yılında ön dinleme raporları bugüne kadar hiç denetlenmedi. Bu yasama organında benim çoğunluğum var ister kanuna uyarım ister uymam diyor. Sayın Davutoğlu senin fikrin ne? İkinci sorum Meclis Başkanı'na. Çıkan bir yasanın gereği yapılmıyor raporlar TBMM'ye gelmiyorsa siz bunu sormak zorundasınız. İlla ben mi hatırlatacağım size. 2015-2016 raporlarını Meclis'e derhal isteyin. 103 çocuğumuz teröre kurban gitti. Soruşturma açıldı. Ön soruşturma sonunda, bu konunun soruşturulması lazım gerçek faillerinin yakalanması lazım denildi. Soruşturma açıp açmama yetkisi Ankara Valiliği'ne verdi. Ankara Valisi soruşturmaya izin vermedi. Sayın Davutoğlu'na soruyorum. O 103 kişinin günahı kimin boynunda. Her şeye cevap veriyorsun şimdi benim sorduğum soruya cevap ver. Bunun için tiyatro Başbakanı değil gerçek anlamda Başbakan olmalı.

2015 Aralık ayında emniyet ve Jandarma 'Nusaybin'de ciddi bir kümelenme var' diyor. Mardin Valisi operasyona izin vermiyor. Vali 'İzin vermiyorum' derken bu talimatı kimden almıştır? Sayın Davutoğlu'ndan almıştır. Sayın Davutoğlu, Nusaybin'den gelen her şehidin sorumlusu sensin.

“BİRİSİ ‘ÇÖZÜM MASASINA OTURACAĞIZ’ DİĞERİ ‘OTURMAYACAĞIZ’ DİYOR”

Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor. Fiilen yönetilmiyor. Savruluyor. Cumhuriyet tarihinin en derin krizini yaşıyoruz. Birisi kalkıyor çözüm masasına oturacağız diyor birisi diyor hayır oturmayacağız. Sonra evet oturmayacağız diyor. Çark ediyor. Türkiye'nin geleceğinde bütün uygar dünya kaygı duyuyor. Haberleri izleyemez hale geldik. Böyle bir yönetim olamaz. 3. sınıf adamlarla 21. yüzyılın Türkiye'si yönetilemez. Tonlarca patlayıcı yükleyeceksiniz kimsenin haberi olmayacak?

“BU ÇOCUKLARI BU YOZ KÜLTÜRE SİZ NASIL TESLİM ETTİNİZ?”

Karaman'dan sonra Türkiye'nin dört bir yanında olaylar patladı. Bunlar sabah akşam Müslümanlıktan din imandan bahsediyorlardı. Bu çocukları bu yoz kültüre siz nasıl teslim ettiniz? Vakıfları savunuyorlar. Çocuklara sahip çıkın vakıflara değil. Bu çocuklar yasa dışı burada nasıl kaldı?

Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor.

Bu işlerin baş sorumlusu Milli Eğitim Bakanı niye konuşmuyor? Niye sapıklara teslim ediyorsunuz çocuklarımızı?

Dalkavuk sayısının fazlalığı size itibar kazandırmaz. Amerika'ya gitmeden istenmeyen adam ilan edildi. Dışişleri Bakanımız Amerika'da Cumhurbaşkanını karşıladı. Türkiye için ayıptır bu ayıp.Bu ayıbın altına imza atanlar Türkiye'yi böyle itibarsızlaştırıyor.

Obama ile görüşmek için 50 takla atıyorsun, görüşmüyorsa ben de görüşmüyorum diyeceksin. Bir enstitüde konuşma yapacaksınız araya iş adamları giriyor işte konuşturur musunuz diye? Sorun Türkiye'nin bozulan imajında. Türkiye artık devletler uygar dünyanın bir tarafı olarak görmüyor. Çatışan Ortadoğu'nun bir parçası olarak görüyor. Bu imajı düzeltecek tek parti CHP'dir.

Bütün hataların faturasını bu millet çekiyor. Haziran 2014. Petrolün varili 115 dolar. Sonra bu fiyat 30 dolara kadar indi. bugün 36 dolar. Bunlar benzine mazota zam yapınca ne diyorlardı Türkiye'de yok fiyat artınca onlar da zam yapıyor. Fiyat düştü o zaman fiyatı millete yansıt. Faturayı bu ülkenin şoförüne kestiler. Herkesten sanki hiç petrol fiyatı düşmemiş gibi fiyatları dayattılar.
Doğalgazı millete yüksek fiyattan halka satıyorlar. Yetmedi kayıp kaçağı namuslu insanların cebinden almaya başladılar. Türketici örgütleri dava açtı, dediler ki kayıp kaçağı bize ödetemezsiniz. Yargıtay bu parayı alamazsınız dediler. Sonra hepsini toplayıp tek kalemde tüketicinin faturasına yansıttılar. Kayıp kaçak adı altında vatandaştan 33 milyar TL aldılar. Bunlarda din var mı inanç var mı ahlak var mı?

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.