Header Ads

Polisten 'Karşı Gazetesi' operasyonu: 5 gazeteci ve 1 polis gözaltına alındı

Çağatay Kenarlı/dha

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde İstanbul merkezli 4 ilde yaptığı operasyon kapsamında 5 gazeteci ve 1 polis memuru gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen "FETÖ/PDY" ye yönelik bir soruşturma kapsamında bir kapatılmış olan Karşı gazetesinin geçmişteki 7 çalışanı ile 1 polis memuru hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde İstanbul, Bursa, Malatya ve Ankara'da bulunan 8 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

5 GAZETECİ VE 1 POLİS GÖZALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında şüphelilerden T. A., M.B., E.E., D. Ö., B. K., ve polis memuru M.B. adreslerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli K. E. ve U. K.'nun ise yurtdışında olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Şüpheliler hakkında, “Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs", “Silahlı terör örgütüne üye olma ve yönetme", "Terörle mücadele kanununa muhalefet" ve "Gizliliğin ihlali" suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.

Öte yandan söz konusu gazetenin soruşturmaya konu olan dönemde yöneticiliğini yapan bir milletvekilinin adının da soruşturma kapsamında geçtiği, milletvekili olması nedeniyle işlem yapılmadığı, o bölümün ayrıldığı belirtildi. Milletvekilinin Karşı gazetesinde bir dönem genel yayın yönetmenliği de yapan CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem olduğu belirtiliyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.