Header Ads

65. Hükümet 315 oyla güvenoyu aldı

ajanslar

AKP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın başkanlığında kurulan 65'inci Hükümet TBMM'den 315 oyla güvenoyu aldı.

TBMM Genel Kurulu, güven oylaması için saat 11.00'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da 65. Hükümet'in programı güven oyuna sunuldu. 453 vekilin katıldığı açık oylama sonucu 65. Hükümet, 315 kabul oyu ile güven oyu aldı. Oylamada 138 ret oyu çıktı.

YILDIRIM: HERKESİN HÜKÜMETİYİZ

Teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, “Herkesin hükümetiyiz. Hükümetimiz çok daha güzel projelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir” dedi.

CHP'Lİ VEKİL GEZİ TİŞÖRTÜYLE GELDİ

HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılmadığı oylamada, muhalefet partisi liderlerinden yalnızca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hazır bulundu. Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu da birleşime katıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Genel Kurul'a ceketinin içine üzerinde "Bir aradayız, buradayız, Gezi 3. yılında" yazan ve Gezi'de hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı bir tişört giyerek geldi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.