Header Ads

#Gezi3Yaşında Taksim Dayanışması 3. yıl programını açıkladı


Taksim Dayanışması, Gezi Parkı eylemlerinin 3. yıldönümü için düzenlediği basın toplantısında "Bir aradayız, buradayız" dedi.

Bianet'ten Beyza Kural'ın haberine göre, Mimarlar Odası'ndaki basın toplantısında Gezi Parkı eylemlerinin 3. yılı programı da açıklandı.

29 Mayıs'ta 14.00-23.00 saatleri arasında Abbasağa Parkı'nda atölye, forum ve konserler gerçekleşecek. 31 Mayıs'ta saat 19.00'da Gezi Parkı'nda basın açıklaması yapılacak.

Taksim Dayanışması, 3. yıl için hazırlanan ve Makine Mühendisleri Odası ile Mimarlar Odası'ndan ücretsiz elde edilebilecek tişörtlerin 31 Mayıs günü saat 17.00'den itibaren İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Gezi parkında giyilmesi çağrısı da yaptı.

Taksim Dayanışması adına Beyza Metin'in okuduğu açıklamada şu ifadeler öne çıktı:

‘BASKIYA KARŞI DİRENMENİN ADI'

Gezi bu ülkenin imdat çığlığı, direnme refleksi, derin bir nefes alışıdır. Haksızlığa, adaletsizliğe, keyfiliğe, dayatmaya, baskıya karşı direnmenin adı, bir parktan tüm ülkeye ve dünyaya yankılanan kente, doğaya, yaşama sahip çıkanların hep bir ağızdan, bir arada söyledikleri şarkıdır.

Emekten yana, yoksuldan yana, doğadan yana, ezilmişten yana, ötekileştirilenden yana, kadından yana, Barış'tan yana her direnişin içinde yer alacağı, direnen herkesin dilinden düşürmeyeceği bir şarkı.

Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/turkiye/20160528/1023033477/taksim-dayanismasi-gezi.html#ixzz4A2rzkqCM

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.