Header Ads

CHP, Kılıçdaroğlu'na yönelik provokasyonun ardından alınacak önlemleri açıkladı

dha

CHP Grup Başkanvekili Gök, Meclis'teki makamında İstanbul Fatih'teki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne tabanca mermisi bırakılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Söz konusu olayın provokasyon olduğunu söyleyen Gök, emniyetin zafiyet gösterdiğini ifade etti.

EMNİYET DOYURUCU AÇIKLAMA YAPMADI

Gök şöyle dedi:

"Provokasyonu bizzat kendileri yürütüyorlar. Büyük bir emniyet zafiyeti var ama emniyet zafiyetinin ötesinde emniyetin de göz yumduğu olaylar var. Nasıl oluyor da polise ait t-shirt'lü bir kişi eski cumhurbaşkanının yanında, genel başkanımızın yanında durabiliyor, onların yanına kadar gelebiliyorlar. Nasıl oluyor da onlarca korumanın, emniyet gücünün içerisinden çıkılıp genel başkanının üzerine bir mermi atılıyor. Emniyet daha bize bunların doyurucu açıklamasını yapamadı. Mermi atılarak, ölümle tehdit eden kişi akşam serbest bırakılıyor. Ana muhalefet partisine, Türkiye'nin demokrasisine yönelik bu suikast girişiminin niçin arkası getirilmiyor, takip edilmiyor İktidar partisinin sözcüleri kendileri bu işin içinden kurtaramazlar. Bizim güvenliğimizden onlar sorumludur"

BİZZAT YAKALAYARAK, EMNİYETE KENDİMİZ TESLİM EDECEĞİZ

Bundan sonra provokasyonlara izin vermemek için kendi önlemlerini kendilerinin alacağını belirten CHP'li Gök, şöyle konuştu:

CHP'liler bundan sonra kendi kendilerini koruyacaklardır. Bizim bu ülkenin iktidar partisine güvenimiz kalmamıştır. CHP bundan sonra genel başkanın, parti yöneticilerinin gittiği her yerde çok yoğun bir kalabalıkla giderek orada bu provokasyonları önleyecek tedbirleri kendisi alacak. Bu provokasyonlara karışanları bizzat yakalayarak, emniyete kendimiz teslim edeceğiz. Bunlara eylem yapmaları için fırsat tanımalarına olanak sağlamayacağız. Gençlik Kollarımız olmak üzere bütün parti örgütümüz bundan sonra genel başkanımız etrafında kenetlenecektir

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.