Header Ads

Kılıçdaroğlu: Bir kişi ölürüz, bin kişi geliriz. Hiç kimse bizi yıldıramaz.


Vezneciler’deki saldırıda hayatını kaybeden polislerin cenaze töreninde bir grup, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelengine tepki göstererek üzerindeki ismi sökmeye çalıştı. Daha sonra da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi bırakıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün polis cenazesinde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Cenazede kendisine atılan kurşunu canlı yayında gösteren Kılıçdaroğlu, "Ben onlara pabuç bırakmam" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

‘ŞEHİT VARSA ONUN CENAZESİNE KATILMAK BENİM NAMUS BORCUMDUR'

Bizim güvenliğimizi sağlamak için canını veren şehitlere borcumuzu yerine getireceğiz. Önce uyardılar, cenaze törenine katılmayın diyerek. Neden katılmayacağız efendim? Olaylar çıkar, size taş atabilirler… Eğer bir şehit varsa onun cenazesine katılmak benim namus borcumdur. Birisi taş atacak tehdit edecek. Ben ona pabuç bırakmam.

‘CAMİDE SİYASET YAPILMAZ'

Cemaate saygılarımı iletiyorum. Cemaat son derece saygılı şekilde namazı eda etmiştir. Ama aralarına katılan 5-6 kişi provokasyon yapmıştır. Bağırıyor. Cemaati kışkırtmaya çalışıyor. Camide siyaset yapılmaz arkadaşlar.

‘BU KURŞUNU TUTANAKLA POLİSE TESLİM EDECEĞİZ'

Namaz sonrası hemen protokolün arkasında bağıran bir kişi eski cumhurbaşkanının, başbakanın, içişleri bakanının önünden geçerken bu kurşunu bana atmıştır. Koruma arkadaşlar parmak izi nedeniyle kâğıda sarıp almışlardır. Birazdan bu kurşunu tutanakla polise teslim edeceğiz.

‘BUNDAN SONRA KENDİ ÖNLEMİMİZİ KENDİMİZ ALACAĞIZ'

Beni ölümle tehdit edecek sözde. Onun feriştahı gelse inandığım yoldan beni döndüremez. İnsanım için öleceksem canım fedadır. Beni üzen nokta tüm bu olayların emniyetin gözü önünde ve koordinasyonunda gerçekleşmiştir. Bize söylenen kendi önleminizi kendiniz alın. Bundan sonra kendi önlemimizi kendimiz alacağız. Görelim bakalım kim nasıl müdahale ediyor. Bir kişi ölürüz bin kişi geliriz. Hiç kimse bizi yıldıramaz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.