Header Ads

CHP 4 Ağustos'ta İzmir'de 'Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi' düzenleyecek


CHP, 4 Ağustos Perşembe günü İzmir Gündoğdu Meydanı'nda 'Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi' düzenleyecek. Mitingde parti bayrağı ve ambleminin bulunmayacağı açıklandı.
 
CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, bu  Sabah yaptıkları resmi başvuruyla Gündoğdu Meydanı’nın mitinge tahsis edildiğini söyledi.

Bingöl, “Bu mitingi biz düzenliyor olabiliriz. Genel Başkanımız gelecek, Taksim’de olduğu gibi çok önemli açıklamalarda bulunacak. Ancak bu mitinge 78 milyon vatandaşımız davetlidir. Hangi siyasi parti, hangi sivil toplum örgütü, hangi hemşehri derneği, hangi meslek odası olursa olsun, bu mitinge davetlidir. 4 Ağustos günü bayraklarımızla Gündoğdu Meydanı’nı Taksim Meydanı gibi hep birlikte gelincik tarlasına dönüştüreceğiz” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da 4 Ağustos Perşembe günü saat 19.30’da İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak Demokrasi ve Cumhuriyet Mitingi için çağrıda bulundu.

Çam, yaptığı açıklamada, vatandaşlara “Elinize Türk bayrağını, Atatürk posterini alın gelin, orada buluşalım” diye seslendi. Çam, mitingi CHP olarak organize ettiklerini ancak mitingin cumhuriyete bağlı, demokrasiye sahip çıkan, “bu vatan bizim, hakimiyet milletindir” diyen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı herkese açık olduğunu ifade ederek, siyasi partisi, ideolojisi, inancı ne olursa olsun tüm Türkiye’yi İzmir’de 4 Ağustos’taki mitinge beklediklerini belirtti.

Çam, “Toplumsal yaşamın şiddetten ve silahtan arındırılmasını savunduğumuz için, militarizme karşı olduğumuz için, hukuku savunduğumuz için, sivil ve askeri darbelere ve darbe heveslilerine karşı olmalıyız. Milletin, vatan hainlerinin darbe girişimi ve bunun yarattığı tedirginlik birlik ve beraberlik ile aşılacaktır” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.