Header Ads

PKK Diyarbakır'da bombalı araçla saldırdı: 5'i polis, 7 kişi hayatını kaybetti

sputnik foto: twitter

PKK, Diyarbakır'da Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'nebomba yüklü araçla saldırdı.

Edinilen bilgiye göre, saat 13.15 sıralarında Diyarbakır-Mardin karayolu Çınar ilçesi girişinde bulunan Murat Uçar Trafik Merkezi'ne PKK tarafından saldırı düzenlendi. Trafik işlemlerinin yapıldığı binada çok sayıda sivil bulunuyordu.

Diyarbakır Valiliği'nin açıklaması şöyle;

İlimiz Diyarbakır-Batman Karayolu Bismil yol ayrımında bulunan, vatandaşlarımızın özel araçları ile ve toplu taşıma araçlarıyla yoğun olarak bulunduğu bölgedeki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu'na yönelik olarak, 15.08.2016 Pazartesi günü saat 13.10 sıralarında, bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araçla yapıldığı değerlendirilen bir saldırı gerçekleşmiştir.

Meydana gelen patlamada; 5'i polis memuru, 1'i çocuk olmak üzere 2 vatandaşımız, toplam 7 kişi şehit olmuştur. 7'si polis, 4'ü teknik personel, 34'ü vatandaşımız olmak üzere, toplam 45 kişi ise yaralanmıştır. Yaralılardan 29'u taburcu edilmiş olup halen 7'si polis memuru olmak üzere 16 yaralımızın tedavilerine devam edilmektedir.

Sivil-çocuk ayırımı yapılmadan ve vatandaşlarımızın zarar görmesi umursanmadan düzenlenen bu saldırıda şehit olan polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, şehitlerimizin yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.