Header Ads

Tutuklu yazar Aslı Erdoğan: En temel ihtiyacım olan su verilmiyor

Seyhan Avşar/cumhuriyet

Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından olan edebiyatçı Aslı Erdoğan tutukluluğu boyunca kötü koşullar altında geçirdiği bir haftayı anlattı. Erdoğan, "En temel ihtiyacım olan su verilmiyor. Pankreas ve sindirim sistemim çalışmıyor buna karşın 5 gündür ilaçlarım verilmiyor" ifadelerini kullandı.

Kapatılan Özgür Gündem gazetesindeki yazıları nedeniyle tutuklanan yazar Aslı Erdoğan, tutuklanma anına dair olarak, "Serbest kalacağımdan emindim. Savcı tutuklanma talebiyle beni sevk ettiğinde avukatlar dahil, hepimiz şoka girdik. Mahkemeye girdiğim ilk 15-20 dakikada kendimi hukuk çerçevesinde savundum. Bir anda hukuk ile hiçbir ilgisi olmayan bir dava olduğunu, tepeden gelen bir emir ile tutuklanacağımı anladım. O an tüm korkum geçti" dedi.

Erdoğan, "Şeker hastasıyım ve diyabet aşamasına geçmek üzere. Yatağıma idrar yapılmış. Hiç havalandırmaya çıkarılmadım. Vücudumda kalıcı hasarlar oluşturacak şekilde muamele yapıyorlar. İnatla direnmesem bu koşullara dayanamazdım"  ifadelerini  kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.