Header Ads

CHP, 93. kuruluş yıldönümü sebebiyle Anıtkabir’i ziyaret etti


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP Heyeti, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, CHP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleşen ziyarette saat 09.30’da Aslanlı Yol’un başından hareket etti, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Atatürk’ün Mozolesi’ne çelenk koymasından sonra saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP’nin Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir Özel Defteri’ne Kurucu Genel Başkan Atatürk’e hitaben bir mesaj yazdı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,
Sayın Genel Başkanım,

Devrimlerinin ve Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte kuruluşumuzun 93’üncü yılında sizi bir kez daha şükranla, minnetle anıyoruz.

İlke ve devrimlerinin ne kadar önemli olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmakta, dünyanın bütün mazlum milletlerine yol gösterici olmaktadır.

Eşsiz dehan ve milletimizin bin bir emeği ile kurulan, bizlere kendi yurdumuzda özgür ve onurlu yaşama imkanı sunan Cumhuriyetimiz, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkeleriyle çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır. Bu yolda en büyük güvencemiz, Cumhuriyetin temel değerlerine ve özgürlükçü demokrasiye inanan, bu uğurda her fedakarlığı göze alan aziz milletimizdir.

Kurucusu olduğunuz CHP, emanetinize sahip çıkmakta, birlik ve bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için aydınlattığınız yolda büyük azim ve kararlılıkla yürümeye devam etmektedir.

Ruhun şad olsun,

Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu Başkanlığındaki heyet, CHP’nin İkinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün anıt mezarını da ziyaret ederek çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.