Header Ads

Hrant Dink Cinayeti: 9 yıldır saklanan görüntüler ortaya çıktı


Gazeteci Hrant Dink cinayeti sırasında olay yerinde bulunan jandarmaların, tetikçi Ogün Samast’la birlikte hareket ettiğini gösteren kayıtlar ortaya çıktı. Askerlerle ilgili darbe girişimi nedeniyle tutuklanan Albay Muharrem Köse’ye gönderilen yazılara ise yanıt verilmemiş.

Hrant Dink cinayeti soruşturmasında Albay Ali Öz dahil 4 kişi tutuklandı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinden 9 yıl sonra yayımlanan görüntüler, tetikçi Ogün Samast'ı azmettiren ve destek veren dönemin subaylarının kimler olduğunu tek tek ortaya çıkardı.

 FETÖ'den tutuklanan eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse'nin Dink cinayetinin en önemli ismi olduğu iddia edildi.

A Haber'de yayımlanan yeni görüntülerde, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan 6 jandarma istihbaratçısının olay yerinde inceleme yaptığı ve Dink cinayetini tetikçi Ogün Samast ile birlikte planladıkları görülüyor. Bu subaylar cinayetin işlendiği yerde keşif yaparken güvenlik kameralarına takıldı.

Kanalda yayımlanan görüntülerde askerlerden birinin adının Emre Cingöz olduğu ve Trabzon'dan gelen Cingöz'ün cinayet günü bu bölgede 322 telefon görüşmesi yaptığı da kaydedildi.

FETÖ'DEN TUTUKLU

Haberde FETÖ'den tutuklanan eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse'ye bu kişilerle ilgili defalarca polis tarafından yazıların gittiği ancak bunlara hiçbir şekilde cevap verilmediği de kaydedildi.
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.