Header Ads

Başbakan Yıldırım: 3 bin ailenin mağduriyeti giderilecek, hepsi bu. Diğeri CHP'nin saptırma, sapıtma ve uydurması

Milliyet Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım "Tacizcilerin serbest kalması gibi bir durum söz konusu mu?" sorusunda şu cevabı verdi:

"Bu tamamen uydurmadır. Yasaları bilmiyor. Bir kez olmak şartıyla geriye dönük bir mağduriyeti giderme meselesidir. CHP her zamanki gibi bunu ucuz bir malzeme yaptı. Tecavüze en ağır cezayı Ak Parti getirdi. Bu saatten sonra bu tür evlilikler olmayacak. 3 bin ailenin mağduriyeti giderilecek hepsi bu. Diğeri CHP'nin saptırma, sapıtma ve uydurmasıdır."

Başbakan Binali Yıldırım dolar ve euroda yükseliş sürerken Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK)'nun  saat 16.00'da toplanacağını açıkladı.

Başbakan dolar artışı ile ilgili açıklamasının devamında ise ""Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısını saat  16.00'da, ilgili birimlerin katılımıyla geniş kapsamlı bir şekilde yapacağız.  Amerikan seçimlerinden sonra dünya ekonomilerinde bir hareketlilik başladı.  Özellikle döviz kurlarıyla başlayan bu hareketliliğin halen devam ettiğini  biliyoruz. Dolar kurundaki bu artış da, diğer döviz kurlarındaki artışlar da  dahil olmak üzere bu konuları değerlendireceğiz. Vatandaşlarımız rahat olsun,  Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır. Türkiye ekonomisiyle ilgili herhangi  bir tereddüt yok" ifadelerini kullandı.

Yıldırım PYD'nin Menbic'ten çekilmesi ile ilgili soruya da "ABD ile sürekli temas halindeyiz. YPG Fırat'ın batısında çekilecek. Öyle ya da böyle çekilmek zorundalar" şeklinde cevap verdi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.