Header Ads

Başbakan Yıldırım: AB'yle ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil

Kaynak: AA

Başbakan Yıldırım, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı'nda üç askerin şehit edilmesine ilişkin "Belli ki bölgede Türkiye'nin DEAŞ ile yaptığı bu mücadeleden, bazıları memnun olmamış, memnun olmayanlar var. Ancak bu yapılan saldırılar da elbette ki karşılığını görecektir." dedi.

Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu ve buna benzer saldırıların nereden gelirse gelsin, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını azaltmayacağını söyledi.

"Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok"

Avrupa Parlamentosu'ndaki Türkiye oylamasına ilişkin de konuşan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Avrupa Birliği ile ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil, ite kaka giden, kerhen yürüyen bir ilişkidir. Avrupa Birliği şunu anlamalı; Avrupa, gelecek vizyonunu Türkiye ile beraber mi şekillendirecek yoksa Türkiyesiz mi şekillendirecek buna karar vermeli."

"Avrupa'nın böyle kararlar almış olması çelişkidir"

Yıldırım, "Avrupa'nın, 'güvenlik için Türkiye vazgeçilmez' derken bir yandan, bir yandan da eften püften nedenlerle böyle kararlar almış olması tam bir çelişkidir. Özellikle AB üyesi ülkelerin liderlerinin bu vizyonsuzluğa karşı seslerini yükseltmelerini bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.