Header Ads

Erdoğan: Terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bedelini ödemek durumunda

Kaynak: Milliyet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında CHP'nin dün yayınladığı bildiriyi eleştirerek "Bildiriler yayınlayarak bir ülkenin Cumhurbaşkanına saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Herkes haddini bilecek." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Eğer siyasetçi oturduğu koltuğa güç katmıyorsa, koltuktan güç bekliyorsa ondan bir şey olmaz. "Bugün hak için, halk için ne yaptın, bu soruyu kendimize sormakla mükellefiz. Bizim siyaset felsefemizin temeli işte budur. 1994 yılından beri sorumluluk üstlendiğimiz her alanda elde ettiğimiz başarıların sırrı da budur. Yoksa kalkıp bildiriler yayınlamak suretiyle bu ülkenin Cumhurbaşkanına, bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra da 'niye yargıya gidiliyor.' Eee nereye gidilecek? Herkes haddini bilecek."

Bu ülkede vatana ihanet edenlerin avutkatlığına soyunanlar bunun hesabını vermek durumundadır. Milleti karşısına alan bedbaht olur. Biz sırtımızı o örgüte bu örgüte değil hakka ve halka dayarız.

Millet bizi hiç yalnız koymadı. 15 Temmuz gecesi gibi tanklara, F-16 karşı koyarak kendisi için çalışanlara sahip çıktı. 15 Temmuz şehitlerimize, terör şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Ankara'ya düşman ayağının basmaması coğrafi konumundan değil, halkının cesareti, dirayeti olduğu ortaya çıkmıştır.

Türkiye ne zaman kendisi ve bölgesindeki kardeşleri için hayırlı bir adım atmaya kalksa ortalık toza dumana boğuluyor. Tüm terör örgütlerin, bölgenin yeniden yapılandırıldığı bir dönemde Türkiye'nin üzerine saldırmaları her halde tesadüf değildir. Üstelik bu örgütler normal şartlarda bir araya gelmez. Fakat şimdi bir arada olmaktan rahatsızlık duymuyorlar. Çünkü bunların ideolojileri yalan. Bu kadarını asla tahmin edemezdik. Maske yırtıldı, her şey meydana çıktı.

Yıllarca eğitim, ibadet diyerek milleti kandıran FETÖ'nün gerçek yüzünü gördük. Vergilerimizle aldığımız silahlarla bu milletin evladına bunlar ölüm yağdırdı. DEAŞ'a karşı bu mücadeleyi en kararlı şekilde vereceksin, sen de bir bildiri yayınlayıp burada bizi yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış kabilinden kalkıp bizi bastırmaya çalışacaksın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.