Header Ads

Fırat Kalkanı Operasyonu: 3 asker hayatını kaybetti, 7 asker yaralandı

Sputnik foto: AFP

TSK tarafından başlatılan Fırat Kalkanı harekatının 93. gününde IŞİD mensupları tarafından Suriye'nin El Bab bölgesinde, Türk askerlerine yönelik düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti, 7 asker yaralandı.

Yaralı askerler Gaziantep ve Kilis'teki hastanelerde tedavi altına alındı.


TSK, El Bab'daki saldırının 'Suriye ordusuna ait savaş uçakları tarafından gerçekleştirildiğinin değerlendirildiğini' belirten bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

"Fırat Kalkanı Harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YILDIRIM, IŞIK VE AKAR'DAN BİLGİ ALDI

Öte yandan TSK’nin açıklamasının ardından Ankara teyakkuza geçti. Hürriyet’in haberine göre, Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan bilgi aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Trabzon programını iptal etti.

SALDIRIYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Bu arada RTÜK, Başbakanlık tarafından, El Bab'daki hava saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiğini bildirdi.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.